Fundacja „Hotele dla Medyków” przeznaczyła 100 tys. zł dla Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego

Fundacja „Hotele dla Medyków” przekazała darowiznę w wysokości 100 tys. zł na przyspieszenie prowadzonych już prac nad analizą wariantów wirusa SARS-CoV2 przez Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie.

14 czerwca w Rektoracie PUM w uroczystości wręczenia czeku udział wzięli przedstawiciele zarządu Fundacji „Hotele dla Medyków” – Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego i Marcin Mazurek, prezes Polskiego Holdingu Nieruchomości, a także przedstawiciele Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie – prof. Bogusław Machaliński, rektor PUM i dr hab. Andrzej Ossowski, kierownik Zakładu Genetyki Sądowej PUM. Darowizna zostanie przeznaczona na dofinansowanie zakupu komputerów i oprogramowania dla Zakładu Genetyki Sądowej PUM na znaczne przyspieszenie prowadzonych prac nad analizą wariantów wirusa SARS CoV2..

Zakład Genetyki Sądowej PUM od początku pandemii angażował się w badania diagnostyczne oraz w badania nad genomem wirusa. – Na co dzień analizujemy genomy wirusa SARS CoV2, jednak z uwagi na skalę problemu przepustowość laboratorium nie pozwala na wykorzystanie całego potencjału badawczego, a jednym z wąskich gardeł jest struktura informatyczna Zakładu – mówi dr hab. Andrzej Ossowski.

– Cieszymy się, że po raz kolejny poprzez Fundację „Hotele dla Medyków” możemy wspierać działania mające na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19. Mamy wielką nadzieję, że zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania przyczyni się do zintensyfikowania prac, a dzięki temu walka z rozprzestrzenianiem się koronawirusa będzie jeszcze bardziej skuteczna– podkreśla Gheorghe Marian Cristescu, prezes Fundacji „Hotele dla Medyków” i Polskiego Holdingu Hotelowego.

Od początku wybuchu pandemii angażujemy się w działania, które mają na celu niesienie pomocy  w walce z pandemią koronawirusa. Wcześniej pomagaliśmy pracownikom służby zdrowia, bezpośrednio ratującym życie i zdrowie chorych, a teraz mamy możliwość wsparcia badań naukowych prowadzonych w Pomorskim Uniwersytecie Medycznympowiedział Marcin Mazurek, prezes Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Fundacja „Hotele dla Medyków” powstała w kwietniu 2020 r. z inicjatywy Polskiego Holdingu Hotelowego. Wspiera działania mające na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19. Fundacja – dzięki wsparciu Polskiego Holdingu Hotelowego, Polskiego Holdingu Nieruchomości, Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” oraz Fundacji PWPW – zgromadziła łączną kwotę 3 mln 250 tys. zł. Do tej pory wypłaciła ponad 1 mln 250 tys. zł na działania związane z celami statutowymi.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *