Hotelarze pokłócili się o podział plaży. Cztery osoby nie żyją   ŚWIAT

Konflikt rodzin do których należą dwa sąsiadujące ze sobą hotele w Szkodrze w Albanii, zakończył się tragedią. W wyniku kłótni, która przerodziła się w strzelaninę, zginęły cztery osoby, a dwie zostały ranne.

Rodziny Gocajs i Ferracakus są właścicielami dwóch sąsiadujących hoteli na północno-zachodnim wybrzeżu Adriatyku w Albanii. Według szefa policji w Szkodrze, Niko Brahimaja, zarzewiem konfliktu był brak porozumienia co do podziału przyhotelowych plaż na których rozstawiane są leżaki i parasole.

W innych miejscach Albanii dochodzi do podobnych sytuacji. Dzień po tragedii na plaży w Dhërmi w południowej części kraju podpalono 60 leżaków. I w tym wypadu policja potwierdziła, że ​​incydent był spowodowany sporem dotyczącym korzystania z plaży, a pożar najprawdopodobniej został wywołany przez osoby, które nie uzyskały zezwoleń.

Rząd albański rokrocznie dzierżawi plaże hotelarzom, a dochód z wynajmu leżaków i parasoli stanowi istotą część ich ogólnych dochodów w sezonie letnim, zwłaszcza obecnie po katastrofalnym finansowo ubiegłym roku.

Dramat który rozegrał się na plaży stał się w Albanii stał się już przyczynkiem do ogólnokrajowej dyskusji na temat potencjalnych powiązań polityków ze światem przestępczym i koniecznością reformy policji.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *