KRAKÓW: Sky Hotel obok dworca

W odremontowanej kamienicy przy ul. Lubicz obok Dworca Głównego PKP w Krakowie otwarty został 4-gwiazdkowy Sky Hotel z 60 pokojami. Chociaż znajduje się przy torach kolejowych, nazwał się Sky od wystroju sufitów w części pokoi.

Modernizacja i nadbudowa dwupiętrowej kamienicy odbywały się pod nadzorem konserwatorskim. Hotel oferuje w części piwnicznej z zachowanymi oryginalnymi łukowymi sufitami restaurację oraz jedną z dwóch sal konferencyjnych o powierzchni 65 m kw. Pokoje wyposażono w materace szwedzkiej marki premium Hilding. Na sąsiedniej działce planowana jest budowa drugiego hotelu z 71 pokojami i parkingiem podziemnym. W 2017 r. Przemysław Jeziorek, prokurent spółki Sunshine Property, świadczącej usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomościami i inwestowania w nowe obiekty, mówił „Gazecie Krakowskiej”: – To będą nasze pierwsze hotele w Krakowie. Nieruchomość w tej lokalizacji mamy od 12 lat, jednak nie była kupowana z pomysłem na hotel. Ale to, co dzieje się obecnie na rynku hotelarskim w Krakowie, skłoniło nas do takiej decyzji.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *