Courtyard by Marriott Szczecin ruszy 6 września   OTWARCIA

Poniedziałek 6 września to oficjalna data otwarcia Courtyard by Marriott w Szczecinie, trzeciego hotelu pod tą marką w Polsce. Zaoferuje m.in. 134 pokoje oraz 1 tys. m kw. powierzchni konferencyjnej na 500 osób. Znajdujący się w tym samym kompleksie Moxy ze 121 pokojami otwarty ma zostać w IV kwartale.

Umowa na otwarcie dwumarkowego kompleksu sieci Marriott podpisana została jeszcze w 2016 r., a jego start zapowiadany był na połowę 2019 r., ale najpierw opóźniły się prace budowlane, a potem nadeszła pandemia. Inwestorem jest spółka Porto. Hotele powstały w nowym 8-piętrowym budynku, który połączony jest z przebudowanym na cele biurowo-usługowe dawnym 4-piętrowym domem handlowym Posejdon. Łącznie cały Posejdon oferuje ok. 20 tys. m kw. powierzchni biurowych, do których zaczęli się już wprowadzać najemcy, blisko 12 tys. m kw. powierzchni hotelowych, ponad 3 tys. przestrzeni handlowo-usługowej, a także 301 miejsc dla aut, w tym 61 dla gości hotelu, na dwupoziomowym parkingu podziemnym. Całość zaprojektowana została przez Federacyjne Biuro Architektoniczne.

Courtyard by Marriott zaoferuje największą przestrzeń konferencyjną w Szczecinie o powierzchni 1 tys. m kw., w tym 450 m kw. foyer, 380-metrową salę z możliwością podziału na dwie, cztery sale po 55 m kw. z możliwością połączenia w jedną 220-metrową przestrzeń oraz board room. Spośród 143 pokoi, osiem przygotowano w standardzie king junior suits.

Operatorem kompleksu hotelowego jest estońska firma Legend Hotels, która zarządza też m.in. hotelami Sopot Marriott i Sound Garden w Warszawie. Dyrektor generalną Courtyarda i Moxy została Marlena Szczecińska, która poprzednio wprowadzała na rynek Hampton by Hilton Poznań Stare Miasto. Od 2008 r. związana była z hotelem Focus w Szczecinie, gdzie pracowała w dziale sprzedaży. W 2011 r. objęła stanowisko dyrektor sprzedaży i marketingu  we wprowadzanym na rynek w Świnoujściu pierwszym hotelu marki Hampton by Hilton w Polsce. Dwa lata później w wieku 27 lat została jego dyrektor generalną, stając się tym samym najmłodszym dyrektorem generalnym w hotelach Hampton by Hilton w Europie. W 2018 r. trafiła jako dyrektor do otwieranego Hamptona by Hilton w Poznaniu, znalazła się też w finałowej trójce nominowanych do najważniejszej w branży hotelarskiej nagrody Hotelarza Roku w kategorii Hotelarz do 35 Roku Życia. W 2019 r. została wybrana na dyrektor generalną Moxy w Posejdonie, a rok później została też dyrektor Courtyarda. Jest absolwentką Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Szczecińskim.

Marlena Szczecińska

Dyrektor sprzedaży obydwu hotelu została Paulina Kusy. Wcześniej pracowała w Arka Medical Spa w Kołobrzegu i jako szef sprzedaży w hotelu Senator w Dźwirzynie. W 2012 r. związała się z siecią Accor gdzie w Novotelu Warszawa Airport rozpoczęła pracę jako manager sprzedaży, a w 2014 r. awansowała dyrektora sprzedaży 5-gwiazdkowego hotelu Sofitel we Wrocławiu. W 2018 r. została dyrektor ds. rozwoju biznesu w dwumarkowym kompleksie u DoubleTree by Hilton - Hampton by Hilton w Krakowie. W kwietniu tego roku została dyrektor sprzedaży kompleksu w Szczecinie. Wcześniej pracowała też w hotelach szwajcarskich i uczyła się w Ecole hôtelière de Lausanne.

Paulina Kusy


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *