IHG wprowadza markę Holiday Inn do Szklarskiej Poręby   INWESTYCJE

Sieć IHG Hotels & Resorts ogłosiła podpisanie umowy franczyzowej na hotel Holiday Inn Resort Szklarska Poręba z 87 pokojami z AKME Wiśniewski Szklarska Poręba, którego otwarcie planowane jest w 2022 r. Hotel powstanie w ramach kompleksu Horizon Hotel & Resort na powierzchni 1,5 ha, składającego się z czterech budynków, w tym hotelu, apartamentów i części rekreacyjnej

W inwestycji wrocławskiej firmy budowlanej AKME znajdzie się łącznie 155 apartamentów sprzedawanych w systemie condo. W kompleksie znajdzie się strefa wellness & SPA z basenem wewnętrznym i zewnętrznym, restauracja, a 0,6 ha działki przeznaczona zostanie na funkcje rekreacyjne. Projekt architektoniczny całości przygotowało Q2Studio z Wrocławia, a generalnym wykonawcą jest firma PORR. Więcej o inwestycji Horizon Hotel & Resort pisaliśmy w lutym Operatorem kompleksu będzie firma Karkonosze Resort Management, na czele której stoi Krzysztof Kulikowski, były dyrektor hoteli Orbisu: Halny w Cieszynie, Mercure w Opolu i Częstochowie, ostatni dyrektor Grand Hotelu w Łodzi przed sprzedażą Holdingowi Liwa, a potem w spółce Port-Hotel (poprzedniczce PHH) dyrektor ds. hotelowych i marketingu oraz dyrektor biura zakupów i inwestycji w Chopin Airport Development.

– Wspólnie z naszym partnerem, AKME Wiśniewski Szklarska Poręba jesteśmy zachwyceni możliwością otwarcia hotelu Holiday Inn w jednej z najbardziej popularnych lokalizacji turystycznych w Polsce – powiedziała Willemijn Geels, Vice President Development w IHG Hotels & Resorts. – Zawsze chcemy, aby łączyć to, co marka ma do zaoferowania z odpowiednimi lokalizacjami. Holiday Inn Resort Szklarska Poręba to kolejny świetny przykład możliwości rozwoju IHG Hotels & Resorts w Europie .

Wiktor Grzechocinski, Wspólnik w AKME Wiśniewski Szklarska Poręb: – Jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem współpracy z IHG Hotels & Resorts i dołączeniem do jednej z największych grup hotelowych na świecie. W Szklarskiej Porębie będziemy wykorzystywać przewagi, jakie dają ich systemy i wielkie doświadczenie w branży hotelowej. Wierzymy, że jest bardzo ważne, by rozwijać hotel i osiągać sukcesy w oparciu o solidne fundamenty współpracy.

Krzysztof Kulikowski,  Karkonosze Resort Management,
Andrzej Szymczyk, Development Director, Poland and Eastern Europe IHG, 
Wiktor Grzechociński, Wspólnik AKME Wiśniewski Szklarska Poręba, 
Dominika Kozoń, Project Manager AKME Wiśniewski Szklarska Poręba  
 

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *