Kolejny Puro Hotel

Sieć Puro kupiła od Strabag Real Estate nieruchomość wraz z ostatecznym pozwoleniem na budowę 205-pokojowego hotelu przy ul. Canaletta w sąsiedztwie pl. Teatralnego i Ogrodu Saskiego. Jego budowa ma się rozpocząć na początku przyszłego roku. Uzyskała też pozwolenie na budowę hotelu we Wrocławiu z 337 pokojami.

Pierwszy hotel sieci Puro w Warszawie otwarty został w 2019 r. w centrum przy ul. Widok ze 149 pokojami. Planowany jest też kolejny z 350 pokojami na bliskiej Woli, u zbiegu ul. Waliców i Grzybowskiej, na którego budowę uzyskano pozwolenie tuż przed wybuchem pandemii w lutym 2020 r., a jego projekt przygotowywany przez jest przez pracownię Kuryłowicz & Asscociates. – Pomimo trudnej sytuacji na rynku hotelarskim dalej planujemy dynamicznie rozwijać sieć Puro. Mamy zabezpieczone projekty pod realizację kolejnego tysiąca pokoi i nieustannie szukamy nowych nieruchomości pod nasze hotele. Planujemy rozpocząć budowę hotelu przy ul. Canaletta z początkiem przyszłego roku, ale o tym zadecyduje dostępność finansowania bankowego – mówi Przemysław Wieczorek, dyrektor zarządzający Puro Hotel Development.

Strabag uzyskał pozwolenie na budowę „budynku hotelu sieciowego” jeszcze w 2018 r., a na początku 2020 r. został zatwierdzony projekt budowlany zamienny (w sierpniu 2020 r. uzyskał też na wszelki wypadek decyzję o warunkach zabudowy dla apartamentowca w tym miejscu). Na działce w ścisłym centrum Warszawy, w pobliżu Starego Miasta, wcześniej stał budynek biurowy z lat 60., który został już wyburzony.

Działkę pod hotel we Wrocławiu o powierzchni 0,32 ha przy ul. Orląt Lwowskich obok Dworca Świebodzkiego inwestor Puro Hotels kupił w marcu 2019 r. za 30,5 mln zł w przetargu, w którym miasto wystawiło ją za 12 mln zł. Konkurował m.in. z Vastintem, UBM i Space Investment – spółką firmy deweloperskiej Archicom, będącej jednym z liderów rynku mieszkaniowego we Wrocławiu. Jak oceniła komisja przetargowa, „nowatorska architektura hotelu tworzy ciekawą i unikalną ofertę. Decyduje o tym zasada połączonych z pokojami loggii i tarasów na wyższych kondygnacjach, które na elewacji pn.-wsch. tworzą bardzo ciekawy kaskadowy układ”. Projektantem 9-piętrowego budynku jest wrocławska pracownia APA Hubka, która zaprojektowała też pierwszy hotel Puro we Wrocławiu ze 102 pokojami (i w ogóle pierwszy hotel tej sieci) otwarty w 2011 r. kilkaset metrów dalej, przy ul. Włodkowica. Jesienią 2019 r. rozpoczęła się budowa w Katowicach 14-piętrowego hotelu z 247 pokojami, którego otwarcie planowano w I kwartale 2022 r. Jednak po wybuchu pandemii budowę wstrzymano na etapie kondygnacji podziemnych. Obecnie w sieci Puro działa siedem hoteli z blisko 1,1 tys. pokoi. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *