Kolejne ho tele w IG HP: od Krakowa po Rzyki Praciaki

W ostatnim czasie do Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego przystąpiło pięć następnych hoteli: Courtyard by Marriott Gdynia, Batory w Krakowie i niedawno otwarty Merci Boutique, Czarny Groń w Rzykach Praciakach, Vabank w Golubiu-Dobrzyniu i Osada Karbówko w woj. kujawsko-pomorskim.

Otwarty w 2015 r. Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront położony jest między Sea Towers a skwerem Kościuszki. Dysponuje 200 pokojami, dziewięcioma salami konferencyjnymi z salą balową na 450 osób., restauracją i barem oraz salą fitness, a także pokojami premium z widokiem na Zatokę Gdańską.

Batory to 3-gwiazdkowy hotel z 29 pokojami w centrum miasta, oferujący też noclegi w zlokalizowanym w bezpośrednim sąsiedztwie Aneksie Batory z pokojami 2-, 3-, i 5-/6-osobowymi oraz w pokojach typu studio.

Otwarty w lipcu 3-gwiazdkowy Merci Boutique Hotel z 13 pokojami, dwoma salami konferencyjnymi na 28 i 18 osób oraz restauracją Oranżeria Faustyny14 zlokalizowany jest obok krakowskiego sanktuarium w Łagiewnikach. W stworzenie hotelu zaangażowany jest Miłosz Stanisławski, były dyrektor Sound Garden Hotel Airport w Warszawie i b. dyrektor regionalny IGHP na Mazowsze.

4-gwiazdkowy Czarny Groń w Rzykach Praciakach k. Wadowic i Andrychowa w Beskidzie Małym dysponuje 120 miejscami, również w domkach wypoczynkowych i rezydencji oraz centrum konferencyjnym na 400 osób, SPA i stokiem narciarskim. Osada Karbówko to 3-gwiazdkowy kompleks w Elgiszewie ze 164 miejscami: od izb w chatach krytych strzechą po pokoje deluxe i dwupokojowe apartamenty. Dysponuje też basenem wewnętrznym i zewnętrznym, karczmą Myśliwską i centrum konferencyjnym z dziewięcioma salami na blisko 500 osób.

3-gwiazdkowy Vabank z 16 pokojami mieści się przy Rynku w Golubiu, a jego wystrój nawiązuje do filmu Juliusza Machulskiego o tym samym tytule. Dyrektorem Osady i Vabanku jest Przemysław Konieczyński, który wprowadzał na rynek ibis Styles Tomaszów Lubelski, był dyrektorem operacyjnym Novotel & ibis Poznań Centrum, a wcześniej pracował na stanowiskach managerskich w Mercure i DoubleTree by Hilton w Wlk. Brytanii. IGHP jest największą polską organizacją reprezentującą interesy hotelarzy. Skupia ok. 550 hoteli z blisko 50 tys. pokoi (ok. 1/3 rynku), a także blisko 50 czołowych dostawców produktów i usług dla hotelarstwa oraz wyższe i średnie szkoły hotelarskie.

W maju i czerwcu informowaliśmy o przystąpieniu do izby m.in. hoteli DoubleTree by Hilton Wrocław, Narvil w Serocku i Leonardo Royal w Warszawie, łącznie z blisko 700 pokojami, a także kilku mniejszych hoteli. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *