Solidarność branży wobec regulacji opłat na rzecz OZZ i RTV

Z inicjatywy Polskiego Holdingu Hotelowego odbyło się spotkanie branży hotelarskiej, w którym uczestniczyli przedstawiciele PHH, IGHP, Harmony Polish Hotels oraz Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń. Jego celem była rozmowa dotycząca regulacji opłat na rzecz organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi (OZZ) i abonamentowych (RTV) w czasie pandemii COVID-19.

Uczestnicy pokazali solidarną postawę, wypracowując rozwiązanie dające możliwość zawarcia porozumień z OZZ w zakresie wysokości opłat, których warunki są uzależnione od indywidualnej sytuacji danego właściciela obiektu. Kolejnym kluczowym tematem poruszanym na spotkaniu była wymagalność opłat abonamentowych (RTV) w okresie pandemii. Branża postanowiła podjąć rozmowy z Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii na temat możliwości umorzenia należności z tego tytułu, zwłaszcza wobec sektora hotelarskiego, który został szczególnie dotknięty kryzysem. W rozmowach wzięli udział Ireneusz Węgłowski i Piotr Kwiatkowski z IGHP), Elżbieta Lendo z Harmony Polish Hotels), Piotr Jabłonka i Malwina Bandos- Przybysz z PHH, Łukasz Adamowicz z Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń) oraz radca prawny Sylwia Wiewiórka-Zyga. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *