Marvipol kupił działkę w Warszawie, na której planowany był Holiday Inn

Unique Apartments Grunwaldzka, spółka zależna Marvipolu, kupiła za 20 mln euro od Capital Park działkę w Al. Jerozolimskich koło Dworca Zachodniego, na której planowany był kompleks hotelowo- -mieszkaniowy z 217-pokojowym Holiday Inn. W 2019 r. uzyskano już pozwolenie na budowę. Marvipol planuje wybudować łącznie ok. 500 lokali mieszkaniowych i usługowych.Jeszcze w 2017 r. podpisana została umowa między siecią IHG a VHM Hotel Management na zarządzanie planowanym Holiday Inn w kompleksie Eurocentrum Hotel i Rezydencje, w którym powstać miało również 390 apartamentów pod wynajem. VHM miał też dzierżawić hotel od Capital Park, podobnie jak otwarty w 2018 r. Hampton by Hilton Old Town w Gdańsku tego samego inwestora. Wiosną 2019 r. Capitał Park uzyskał prawomocne pozwolenie na budowę warszawskiego kompleksu, a w sierpniu tego samego roku poinformował o podpisaniu warunkowej umowy przedwstępnej sprzedaży tej nieruchomości za 85,5 mln zł netto i przeklasyfikował ją do kategorii aktywów trwale przeznaczonych do sprzedaży ze względu na zamiar przeprowadzenia transakcji w terminie do 12 miesięcy.

Do ostatecznej transakcji doszło po 24 miesiącach. – Na chwilę obecną analizujemy projekt pod kątem ewentualnych zmian, nie możemy przesądzić o szczegółowym zakresie funkcjonalnym – powiedziała serwisowi nowawarszawa.pl Anna Juchimiuk, dyrektor marketingu Marvipolu. Unique Apartments Grunwaldzka to spółka powołana przez Marvipol w związku z planami budowy w Gdańsku przy ul. Grunwaldzkiej dwumarkowego kompleksu Staybridge Suites – Holiday Inn Express z 346 pokojami sprzedawanymi w systemie condo. Umowę z siecią IHG podpisano jesienią 2018 r., hotel otwarty miał zostać do maja tego roku, ale jego budowa ostatecznie nie ruszyła, a Marvipol rozważa sprzedaż tej działki. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *