Hotel Arbiter w Elblągu sprzedany przez syndyka

Największy hotel w Elblągu, 3-gwiazdkowy Arbiter ze 112 pokojami, którego upadłość ogłoszono w sierpniu ub.r., został sprzedany przez syndyka w trzecim konkursie ofert. Cena wynosiła 9 mln zł, jednak jak wynika z nieoficjalnych informacji ostatecznie sprzedany został za 4,5 mln zł.

Informacje o nabywcy nie zostały ujawnione. Hotel o powierzchni 12,1 tys. m kw. przy centralnym pl. Słowiańskim znajduje się w budynku z 1930 r. Przed wojną mieściło się tam prezydium policji, a po wojnie Zakłady Mechaniczne Zamech zaadaptowały go na hotel robotniczy. W 1992 r. firma Elzam (wywodząca się z Zamechu) otworzyła tu skategoryzowany hotel Elzam, sprzedany potem spółce z udziałem Romana Budzyńskiego, ówczesnego prezesa Gromady (hotel w latach 2007-2010 funkcjonował w sieci Gromada, a po odwołaniu Budzyńskiego z funkcji prezesa, od 2010 r. pod nazwą Arbiter). Oferował m.in. sześć sal konferencyjnych na ok. 200 miejsc, dwie restauracje i klub nocny. W problemy finansowe popadł jeszcze przed pandemią. Od ogłoszenia upadłości w ub.r. hotel był zamknięty. Proces sprzedaży powinien zakończyć się do końca roku. Obecnie w Elblągu działa osiem hoteli, w tym dwa 4-gwiazdkowe i sześć 3-gwiazdkowych. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *