Polkomtel kupił hotel Ossa

Polkomtel, właściciel sieci komórkowej Plus, za 49,2 mln zł kupił dwie spółki zarządzające hotelem Ossa, jednym z największych w Polsce z 523 pokojami. Planuje uruchomić tam centrum rehabilitacji pocovidowej.

Grupa Polsat Plus podała w sprawozdaniu, że 6 sierpnia należący do tej grupy Polkomtel za 47 mln zł kupił 100 proc. udziałów spółki hotelarskiej TMS Ossa (właściciel Hotel Ossa Conference & Spa), a za 2,2 mln zł 100 proc. udziałów spółki Horest, Hotel pod Żaglami (dzierżawca hotelu). Wszystkie podmioty biorące udział w transakcji kontrolowane są przez Zygmunta Solorza. Hotel Ossa, należący niegdyś do firmy Małgorzaty Chechlińskiej, w 2016 r. znalazł się w upadłości, a bank PKO BP wystawił na sprzedaż za 147 mln zł warte ponad 162 mln zł wierzytelności hotelu zabezpieczone m.in. hipoteką na 258 mln zł, kwalifikując je do kategorii ryzyka „stracone”.

W międzyczasie inna spółka założona przez Małgorzatę Chechlińską została dzierżawcą hotelu, ale w 2018 r. rada wierzycieli Ossy zdecydowała o rozwiązaniu umowy, a nowym dzierżawcą została firma Horest, Pod Żaglami. W tle, a wcześniej na głównym planie, był spór między firmami Chechlińskiej, a podmiotami kontrolowanymi przez rodzinę Solorzów o zakopiańskie hotele Litwor i Belweder. Ostatecznie te drugie wygrały batalię. Polkomtel planuje teraz uruchomić na terenie kompleksu centrum rehabilitacji dla osób, które przeszły COVID-19. – Traktujemy działalność hotelową w Ossie jako działalność non profit. To kolejna nasza kontrybucja dla dobra społeczeństwa. Chcemy ten projekt zrealizować z Ministerstwem Zdrowia.

Hotel Ossa będzie centrum rehabilitacji pocovidowej, do którego będziemy mogli wysyłać swoich pracowników, jak i inne osoby korzystające z funduszu socjalnego – powiedział po dokonaniu transakcji Mirosław Błaszczyk, prezes Cyfrowego Polsatu i Polkomtela. Ossa koło Rawy Mazowieckiej dysponuje centrum kongresowym z największą salą na 1,6 tys. osób oraz 35 mniejszymi, częścią wystawienniczą o powierzchni 3,5 tys. m kw., pięcioma restauracjami, strefą SPA & wellness z basenem, parkingiem na 800 aut i dwoma lądowiskami dla helikopterów. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *