W Rybniku powstaje 5-gwiazdkowy hotel Lili   INWESTYCJE

W II kwartale przyszłego roku w Rybniku otwarty ma zostać 5-gwiazdkowy Lili Hotel z 12 pokojami w kompleksie Bel Mon Resort z dwupiętrową restauracją Mona oraz Berry SPA, basenem, salą konferencyjną, czterema salami weselnymi oraz klubową salą cygarową. Inwestor planuje wprowadzić hotel do sieci Small Luxury Hotels of the World.

Inwestycja powstaje w zabytkowym dworku cystersów i w jego otoczeniu. Budynek dworu powstał w 1736 roku, a w drugiej połowie XVIII wieku został przebudowany i zyskał dzisiejszą postać dwukondygnacyjnego budynku z cegły, nakrytego mansardowym dachem.  Popadający od lat w ruinę obiekt przechodzi obecnie całościowy remont na potrzeby restauracji. Równolegle trwa budowa hotelu butikowego ze strefą  SPA & wellness. Inwestorem jest spółka Pamira.

– Cały kompleks został nazwany Bel Mon Resort z restauracją Mona, hotelem Lili i centrum odnowy biologicznej Berry Spa. Do dyspozycji gości będzie także kilka przestrzeni eventowych. Berry Spa będzie miejscem otwartym na klientów z zewnątrz, przede wszystkim dla mieszkańców regionu, a przy okazji dla gości hotelowych. Chcielibyśmy zagwarantować naszym gościom dostęp do odnowy biologicznej na najwyższym poziomie, zawierając w menu zabiegowym masaże, sauny, basen, jacuzzi, konsultacje medyczne i szereg zabiegów kosmetologicznych – informuje inwestor. Na zewnątrz powstanie ogród francuski, a także postawiony zostanie namiot, w którym będzie można organizować imprezy plenerowe.

Pamira planuje także budowę ośrodka sportowo-rekreacyjnego, a jako że miejsce inwestycji związane jest z rekreacją konną, przygotowana ma zostać infrastruktura umożliwiająca organizację zawodów konnych wraz z „hotelem dla koni”. W kolejnym etapie planowane jest osiedle nowoczesnych apartamentów.

Na wniosek Pamiry radni Rybnika podjęli uchwałę w sprawie udzielenia spółce dotacji celowej w kwocie 150 tys. zł na prace związane z remontem elewacji zewnętrznych pocysterskiego dworu. – Przyznanie dotacji spółce Pamira na prace przy zabytku jest zasadne ze względu na realizację zadań z zakresu ochrony cennego dziedzictwa kulturowego naszego miasta. Kwota dotacji z budżetu Miasta to 22,73 procent kosztów całkowitych remontu samych tylko elewacji budynku – powiedział „Dziennikowi Zachodniemu” prezydent Rybnika, Piotr Kuczera.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *