Kanapka z homarem w Campanile Warszawa. Hotel bawi się street foodową konwencją

Od 13 września na gości restauracji The Loft w hotelu Campanile Warszawa czeka Lobster Roll, czyli ekstrawagancka kanapka z homarem, w której ten będący symbolem luksusu składnik przyjął street foodową formę.

Lobster Roll pojawi się w menu The Loft w ramach międzynarodowego eventu kulinarnego, w którym udział wezmą również restauracje działające przy wybranych hotelach Campanile we Francji i Hiszpanii. Luksusowa kanapka będzie dostępna do 27 września lub do wyczerpania zapasów. Propozycja obejmuje frytki, napój oraz maślaną bagietkę, która skrywa tajemnicę wycenionego na 130 zł zestawu – solidną porcję homara w sosie majonezowo-musztardowym.

– Lobster Roll trafia do naszego menu w ramach akcji zainspirowanej przez francuską centralę marki Campanile. W polskich realiach kanapka może wydawać się dość ekscentryczna, ale na pomysł serwowania homara w formie zbliżonej do hot doga wpadli już w pierwszej połowie XX wieku Amerykanie i danie to po dziś dzień jest bardzo popularne u wybrzeży Nowej Anglii, gdzie poławia się homary. Niemniej w Polsce te skorupiaki wciąż kojarzą się przede wszystkim z kuchnią luksusową. Tym bardziej cieszymy się, że możemy zaskoczyć naszych gości czymś nietypowym i zaprosić ich do wspólnej zabawy w odkrywanie nieczęsto spotykanych w nad Wisłą połączeń smakowych. Takie podejście do gastronomii nie tylko wpisuje się w charakter marki Campanile, ale także pozwala pracownikom naszych restauracji na twórcze rozwijanie własnych talentów – mówi Danuta Marcinkowska, PR & marketing coordinator Louvre Hotels Group.

Jeszcze jakiś czas temu street food (jeszcze tak nie określany, ale po prostu jako „jedzenie z budki” typku zapiekanka z pieczarkami) przywodził na myśl przede wszystkim serwowane na szybko i konsumowane w biegu przekąski przyrządzane z półproduktów. Rzemieślnicza rewolucja w ulicznej gastronomii odmieniła oblicze i społeczną percepcję street foodów, które w nowym, jakościowym wydaniu zadomowiły się również w menu standardowych restauracji. Zmianie tej towarzyszy jeszcze jeden trend – szefowie kuchni coraz chętniej eksperymentują z klasykami gatunku, sięgając przy kreowaniu nowych receptur po składniki kojarzone dotychczas przede wszystkim z potrawami rodem z luksusowych restauracji w stylu haute cuisine.

Przykładem takiej zabawy z konwencją jest właśnie kanapka Lobster Roll w menu restauracji The Loft, jednego z konceptów gastronomicznych działających w trzymarkowym kompleksie Louvre Hotels Group przy ul. Towarowej z Golden Tulip, Campanile i Première Classe.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *