W Mordorze powstanie „hostel” z 280 jednostkami   INWESTYCJE

Unibep podpisał ze spółką Postęp Property, należącą do fińskiego dewelopera YIT Development, umowę na generalne wykonawstwo „budynku zakwaterowania turystycznego i rekreacyjnego – hostelu” z 280 jednostkami co-livingowymi pod najem długoterminowy w inwestycji Smartti Mokotów przy ul. Postępu w Warszawie. Wartość kontraktu wynosi ok. 64 mln zł netto.

9-kondygnacyjny budynek powstać ma w ciągu 21 miesięcy. Znajdą się w nim głównie kawalerki, a także rozbudowane strefy wspólne: duża kuchnia, czytelnia, pralnia, sale co-workingowe, strefy relaksacyjne, siłownie (w tym jedna plenerowa, na dachu). W drugim etapie na działce na rogu Domaniewskiej i Postępu powstanie 578 jednostek mieszkalnych, również pod wynajem. Rozpoczęcie budowy tego etapu planowane jest do końca tego roku.

Generalną ideą projektów co-livingowych jest oferowanie aparthotelowych przestrzeni mieszkalnych z podstawowymi funkcjami (pokój z aneksem kuchennym i łazienką, ewentualnie living room i sypialnia) i stworzenie wielu atrakcyjnych powierzchni wspólnych, aby wynajmujący mieli jak najwięcej możliwości do spędzania czasu razem. Smartti Mokotów to projekt skierowany do osób, dla których ważna jest przestrzeń do wspólnego spędzania czasu. To miejsce dla ludzi ceniących życie w kreatywnym środowisku, pozwalające komfortowo mieszkać oraz pracować opisywał pomysł na tę inwestycję Tomasz Konarski, prezes zarządu YIT w Polsce,

YIT – największy deweloper w Finlandii, podpisał w czerwcu umowę z NREP – wiodącym funduszem i inwestorem w branży nieruchomości w krajach nordyckich na budowę i sprzedaż 1 071 lokali mieszkalnych przeznaczonych pod wynajem w czterech projektach w Warszawie. – Cieszymy się, że razem z NREP możemy kształtować rynek najmu instytucjonalnego w Polsce i dziękujemy naszemu partnerowi za zaufanie, które zaowocowało jedną z większych transakcji w sektorze PRS w naszym regionie mówił wówczas Tomasz Konarski, a Rune Kock, dyrektor działu living w NREP dodał: – Oferta najmu w Polsce zyskuje na atrakcyjności. Wierzymy, że popyt zwiększy się jeszcze bardziej, zwłaszcza na nowoczesne, przyjazne klientom formy zamieszkania w ciekawym sąsiedztwie. Chcemy zaoferować naszym klientom w Polsce wyjątkowe rozwiązania z zakresu wynajmu mieszkań.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *