Ruszył ibis Styles Kraków Centrum z 259 pokojami   OTWARCIA

W Krakowie przy ul. Mogilskiej otwarty został ibis Styles Centrum z 259 pokojami. To jeden z największych hoteli w Krakowie. Oferuje m.in. Chill Bar, salę konferencyjną o powierzchni 40 m kw. i dwukondygnacyjny parking podziemny ze 179 miejscami. Hotel wybudowany przez UBM Development zarządzany jest przez Accor. To 17. ibis Styles w Polsce i czwarty otwarty w Krakowie od czerwca, a w październiku rusza Mercure Fabryczna,

Wszystkie pokoje wyposażone są m.in. w klimatyzację i 43-calowe telewizory, a łazienki w podgrzewane podłogi i prysznice walk-in. CHILL Bar to nowy koncept gastronomiczny Accoru, inspirowany kameralnymi kawiarenkami, mający służyć jako miejsce do relaksu, coworkingu, jak i rozrywki. Oferuje m.in. miejscową kawę, świeże wypieki, rzemieślnicze piwo czy przygotowywaną na bieżąco pizzę z kamiennego pieca. Za design obiektu odpowiada Pracownia Architektoniczna Hanna Pietras.

Jak każdy hotel marki ibis Styles, charakteryzuje się unikalnym motywem przewodnim, który jest obecny na każdym etapie pobytu. Inspiracją do przygotowania motywu przewodniego ibis Styles Kraków Centrum była bogata historia Krakowa, okolic i nie tylko,  a także rozwój miejscowej kultury, tradycji i sztuki. – Przy wyborze motywu przewodniego dla naszego hotelu zainspirowaliśmy się rozwojem kultury społecznej zapisanej m.in. w literaturze, sztuce czy tradycji. Na przestrzeni wieków Kraków urósł do miana kolebki polskiej kultury, a lokalną tradycję i historię po dziś dzień widać na każdym kroku – mówi Anna Mida, dyrektor ibis Styles Kraków Centru, wcześniej dyrektor operacyjna kompleksu Novotel & ibis Kraków Centrum, związana z siecią Accor od 15 lat. – W wykorzystaniu nowoczesnego i kreatywnego designu oraz dbałości o każdy detal chcemy oddać ukłon dla naszego dziedzictwa i historii, zapraszając wszystkich do zanurzenia się w niej krok po kroku. Dzięki temu każdy gość odwiedzający nasz hotel może przeżyć niezapomnianą przygodę odkrywając kolejne symbole.

Zgodnie z motywem przewodnim, ślady historii i kultury są w wysublimowany sposób włączone w wystrój przestrzeni wspólnych hotelu oraz pokoi. Naprzeciwko wejścia do hotelowej restauracji znajduje się tablica ogłoszeniowa dla lokalnej społeczności, a także miejsce wymian. To przestrzeń, w którym wszyscy odwiedzający hotel mogą wymieniać się książkami, płytami, winylami czy np. sadzonkami roślin. W ten sposób ibis Styles Kraków Centrum chce zachęcać ludzi do interakcji, wymiany poglądów i zaangażowania w lokalną kulturę.

Kolaż złożony z artykułów codziennego użytku z poprzednich epok zachęca do refleksji nad przeszłością w zabawny i angażujący sposób. Z kolei cytaty uznanych poetów związanych z Krakowem, Wisławy Szymborskiej czy Czesława Miłosza, inspirują do spojrzenia na rzeczywistość z innej perspektywy. Dodatkowo, napisy rozmieszczone na podłodze nie tylko pozwalają odnaleźć się w hotelowej przestrzeni, ale zawierają dodatkowe informacje czy wskazówki, które rozjaśnią każdy dzień. Zaszyfrowane w alfabecie Morse’a przekazy ukryte są niemal na każdym kroku w hotelu. Nieodłącznymi elementami spajającymi cały design są ślady człowieka w postaci odcisków dłoni, odwzorowania linii papilarnych na hotelowych wykładzinach czy ludzkiego pisma.

Budowa hotelu rozpoczęła się pod koniec 2019 r. Na początku 2020 r. UBM sprzedał go – wraz z powstającym równolegle Mercure Katowice, również otwartym w tym miesiącu – funduszowi Union Investment za 86 mln euro i wydzierżawił obydwa zwrotnie na 25 lat. Na początku ub.r. UBM podpisał też umowę o zarządzanie z Accorem. To 10. hotel pod markami Accoru w Krakowie i drugi ibis Styles.

Od czerwca w Krakowie otwarto już cztery hotele, poza ibisem Styles także 300-pokojowy AC by Marriott, 122-pokojowy King Salomon i 60-pokojowy Sky Hotel, a w październiku rusza Mercure Fabryczna ze 195 pokojami.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *