Pierwsze ograniczenia dla niezaszczepionych możliwe już w październiku   KORONAWIRUS

Dodatkowe obostrzenia w związku z epidemią zostaną wprowadzone najprawdopodobniej już w październiku i obejmą województwa podlaskie, lubelskie i podkarpackie - wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej". Pierwszym wprowadzonym ograniczeniem może być zmniejszenie liczby osób niezaszczepionych m.in. w restauracjach i hotelach, ale do limitów nie będą się wliczać osoby zaszczepione.

Zdaniem gazety nowe restrykcje prawdopodobnie będą wprowadzane lokalnie i obejmą województwa gdzie wskaźnik wyszczepień jest najniższy.

Jak dodano, wprowadzanie restrykcji ma się odbywać na zasadach, o których mówił w sierpniu Adam Niedzielski. Oznacza to, że będą one łagodniejsze niż te obowiązujące rok temu. Wtedy kryterium wyznaczania stref była liczba zakażeń przypadająca na 10 tys. mieszkańców - od sześciu przypadków była to strefa żółta, a od 12 czerwona. Jak zapowiedziano, liczby te będą zwiększone, odpowiednio do 12 i 24 przypadków na 10 tys. mieszkańców. Restrykcje mają też zależeć od dostępności łóżek covidowych w danym regionie.

Obostrzenia mają być wprowadzane lokalnie. Nieoficjalnie mówi się że pierwszym wprowadzonym obostrzeniem może być zmniejszenie liczby osób niezaszczepionych w sklepach i hotelach, a także w restauracjach, klubach fitness, czy też na basenach. Zaznaczono jednak, że osoby, które przyjęły szczepionkę przeciwko COVID-19, nie będą objęte restrykcjami.

Ze źródeł "DPG" z Ministerstwa Zdrowia wynika, że zamknięcie całej gospodarki nie jest brane pod uwagę.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *