Hotel Anders w Starych Jabłonkach zmienia się

Pandemia tylko na chwilę wstrzymała trwający od 2019 r. remont hotelu Anders w Starych Jabłonkach na Mazurach, który otwarty został 30 lat temu. Po kilku tygodniach przestoju wiosną 2020 r., przystąpiono do kontynuowania prac. Ukończonych zostało już 70 proc. zaplanowanych przed pandemią prac remontowych. Autorem projektu przebudowy hotelu jest pracownia Dżus Architekci z Olsztyna. Funkcję współprojektanta pełniła natomiast spółka Trust Us.

Wszystkie pokoje zyskały zupełnie nowy wygląd i wyposażenie. Powstały również dwa nowe apartamenty. Całkowicie przearanżowano lobby recepcyjne, tworząc z niego przyjazną przestrzeń społeczną oraz nadano całkowicie nowy charakter strefie chillout z kręgielnią. Dodatkowo przebudowano zewnętrzny hotelowy dziedziniec, a na plaży nad jeziorem urządzono camper park. Sale konferencyjne zmieniły nie tylko design, ale zostały także wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny.

–  Prawie 30 lat obecności hotelu Anders na wymagającym rynku, który w ostatnim czasie jeszcze dotkliwie ucierpiał w wyniku pandemii, to wyjątkowa dla nas rocznica. Świętujemy ją m.in. poprzez nowe inwestycje, które jeszcze bardziej podkreślają potencjał obiektu podkreśla Tomasz Dowgiałło, prezes Hotelu Anders. –  Wyeksponowaliśmy widok na jezioro i lasy, bo lokalizacja to jeden z naszych największych atutów. Zmienia się rynek MICE, oczekiwania firm oraz jak nigdy wcześniej podlegamy czynnikom od nas niezależnym. 30 lat działalności to dobra okazja, by mile zaskoczyć naszych gości i sprawić, że hotel Anders napisze nowy rozdział swojej historii

W nowej aranżacji hotelu postawiono na naturalne materiały, pastelowe kolory, szarą ceramikę i ekologiczne rozwiązania. – Luksusowy 100-metrowy apartament z przestrzenią służącą spotkaniom biznesowym, pokoje z dużymi oknami, nowoczesny wystrój sal konferencyjnych w kolorach natury, sprzyjające nawiązywaniu relacji przestrzenie społeczne – to tylko niektóre z naszych nowości – mówi Daniel Błaszkiewicz, dyrektor generalny hotelu Anders. – Do wykończenia hotelu użyliśmy wielu materiałów z ekocertyfikatami, np. zastosowaliśmy ekotermiczne nowoczesne farby ścienne, a wykładzina w sali konferencyjnej i w przestrzeniach publicznych wykonana jest głównie ze starych sieci rybackich. Postawiliśmy na innowacyjne rozwiązania, ale takie które są przyjazne ludziom i środowisku oraz pozwalają cieszyć się naszą wyjątkową lokalizacją nad jeziorem, w otoczeniu lasu.

Jak tłumaczy Daniel Ochońko, prezes zarządu Trust Us,rewitalizacja hotelu została szczegółowo zaplanowana i podzielona na kilka etapów –Ten, który właśnie zakończyliśmy, polegał na zmianie wystroju wnętrz i wyposażeniu w meble pokoi i wszystkich części wspólnych – lobby, recepcji i niewielkiej sali kinowej. Głównym założeniem inwestora było utrzymanie bliskości z naturą, dlatego też wśród dominujących materiałów znalazły się naturalne kolory drewna m.in. dębiny. Wszystkie inne elementy zostały utrzymane w stonowanej, pastelowej kolorystyce, ściśle według wytycznych inwestora i w ramach wyznaczonego budżetu

Hotel Anders położony jest w turystycznej miejscowości Stare Jabłonki na Mazurach Zachodnich nad jeziorem Szeląg Mały, 10 km od Ostródy. Posiada m.in. restauracja Pałacową, dwa puby, basen, sauny, SPA, kręgielnię, dyskotekę, korty tenisowe, sprzęt wodny, automaty do gier, taras w widokiem na jezioro, plażę nad jeziorem, 11 ha terenu zielonego, boiska do siatkówki plażowej, piłki ręcznej plażowej i piłki nożnej, siłownię, bilard. Anders słynie z organizacji imprez sportowych – w 2013 r. zorganizowano tu Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *