We Wrocławiu Rafin wybuduje kolejny sieciowy hotel 5-gwiazdkowy   INWESTYCJE

Firma Rafin wygrała przetarg na zakup od magistratu działki u zbiegu ul. Wita Stwosza i Krowiej koło pl. Dominikańskiego we Wrocławiu. Za dawny Pałac Hatzfeldów (z którego po wojnie zostały ruiny, a ostatnio działała tam galeria sztuki w parterowym budynku) ulokowany na działce o powierzchni 0,31 ha zapłaci miastu 37,9 mln zł. Planuje uruchomić tam 150-pokojowy hotel 5-gwiazdkowy pod międzynarodową marką.

wizualizacje, Rafin
Obecny budynek. Fot. visitwroclaw.eu

Rozpoczęcie prac planowane jest za dwa lata, po ukończeniu innego projektu - przebudowy hotelu Grand pod Movenpick. Rafin jest także właścicielem innych wrocławskich hoteli: Europejskiego, Piasta, Polonii i Lothusa (dwa ostatnie mają zostać wprowadzone po generalnych remontach pod międzynarodowe brandy).

Do przetargu stanęły trzy podmioty. – Przetarg ofertowy dotyczył użytkowania wieczystego terenu na okres 99 lat wraz ze sprzedażą znajdującego się na nim budynku. Celem było przede wszystkim nadanie nowego charakteru tej części miasta. Nowy inwestor będzie musiał rozpocząć zabudowę w ciągu dwoch lat od daty nabycia i zakończyć zabudowę w ciągu czterech lat – cytuje przedstawiciela magistratu serwis Wroclife.

wizualizacje inwestora

Spółka Rafin planuje otworzyć w dawnym pałacu hotel, jednocześnie przywracając jego wcześniejszy charakter pałacowy. Pozostałość siedziby książęcej rodziny Hatzfeldów z XVIII wieku po zniszczeniach z czasu II wojny światowej zaadaptowana została na siedzibę galerii Awangarda w parterowym budynku.

- Naszym celem jest odbudowa Pałacu Hatzweldów przy zachowaniu kluczowych parametrów pierwowzoru pozwalających na zaimplementowanie w obiekcie funkcji hotelowej – podkreśla Paweł Rojek, prezes spółki Rafin. - W najbliższym otoczeniu wrocławskiego Rynku, na trakcie do placu Dominikańskiego powinien powstać obiekt odpowiadający unikalności tego miejsca, a także będący kontynuacją zabudowy zabytkowego budynku urzędu miejskiego.

Za projekt odpowiedzialna jest pracownia GREG Architekci, która jest także głównym projektantem przebudowy hotelu Grand/Movenpick. Prace nad budynkiem mają zacząć się na przełomie lat 2023/24 po zakończeniu inwestycji w Grand, a ukończenie planowane jest na 2026 rok. Jak informuje spółka: "nowy hotel będzie obiektem 5-gwiazdkowym funkcjonującym w ramach międzynarodowej, pieczołowicie wyselekcjonowanej i uznanej  sieci hotelowej ".


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *