Minister zdrowia o nowych obostrzeniach   KORONAWIRUS

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że w najbliższych tygodniach należy spodziewać się dalszych wzrostów zachorowań na koronawirusa, ale według najbardziej prawdopodobnego scenariusza, w okresie przedświątecznym liczba zachorowań zacznie maleć.  Wypowiadając się o wprowadzeniu ewentualnych nowych restrykcji, powiedział  – Patrząc na specyfikę Polski wydaje się, że kolejne ruchy restrykcyjne nie miałyby dosyć dużej skuteczności, czyli ta wartość dodana, byłaby raczej mała. 

fot. Adobe Stock

Minister zdrowia w rozmowie z TVP Info powiedział, że jeden ze scenariuszy przewiduje apogeum zachorowań na poziomie  25 tys. przypadków dziennie, a ten bardziej pesymistyczny mówi o apogeum "na początku grudnia i ono będzie na wyższym poziomie, około 30-35 tysięcy".

Czy rząd planuje wprowadzenie nowych obostrzeń?

Niedzielski pytany przez dziennikarza programu  „Gość Wiadomości” o ewentualne wprowadzenie zdecydowanych pandemicznych ograniczeń, jak ma to miejsce na przykład w Autrii, powiedział, że – W krajach, które zdecydowały się na taki krok mamy do czynienia z wielką falą protestu. Tak jest w Holandii czy Austrii. To poważne reakcje społeczne, z którymi również trzeba się liczyć – stwierdził szef resortu zdrowia. – Patrząc na specyfikę Polski, wydaje się, że kolejne ruchy restrykcyjne, nie miałyby wystarczająco dużej skuteczności, a koszty społeczne byłyby bardzo duże. Każda restrykcja wpływa także na ograniczenie życia gospodarczego – dodał.

Rada Medyczna o spodziewanych działaniach Rządu

W niedzielę wieczorem premier Mateusz Morawiecki połączył się zdalnie z przedstawicielami Rady Medycznej, omawiając sytuację epidemiologiczną. Jak zrelacjonowała przedstawicielka RM prof. Magdalena Marczyńska, - W najbliższych tygodniach nie należy oczekiwać zmiany polityki państwa wobec obecnej fali zachorowań na COVID-19. Jak wyjaśniła, w kolejnych tygodniach ma zostać położony nacisk na to, aby "egzekwować zasadę DDM i nakładać kary m.in. za brak noszenia maseczek tam, gdzie jest to wymagane". Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *