VHM Hotel Management wydzierżawił Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej   INWESTYCJE

160-pokojowy hotel Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej został wydzierżawiony na 20 lat przez spółkę VHM Hotel Management, która będzie zarządzała obiektem na podstawie zawartej z IHG umowy franczyzowej. Otwarty w 2016 roku hotel zarządzany był wcześniej przez spółkę Hotel Commercial Investment.

Holiday Inn został wybudowany przez HCI jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na usługi wysokiej klasy na rynku hotelarskim Zagłębia i Śląska. - Na przestrzeni kilku lat zdołaliśmy wypracować stałą bazę klientów. Umowa z VHM, doświadczoną firmą w zarządzaniu hotelami, da z pewnością nowy impuls naszemu hotelowi do dalszego, dynamicznego rozwoju na tym jakże wymagającym rynku – mówi Marcin Majchrowicz, prezes HCI.

Hotel Holiday Inn dysponuje m.in. sky barem, siłownią i salami konferencyjno-bankietowymi. W sąsiedztwie znajduje się Park Wodny, do którego można przejść bezpośrednio z hotelu, a obok największe na świecie Centrum Badawczo-Treningowe Hipoksji.

- Podpisanie kolejnej umowy w 2021 roku uznajemy za szczególny sukces, nie tylko ze względu na panującą ciągle pandemię, ale także na rozpoczęcie działalności na Górnym Śląsku. To kolejny etap realizacji strategii naszej spółki i współpracy z sieciami międzynarodowymi, w tym przypadku z siecią IHG i marką Holiday Inn - mówi Wojciech Popis, wiceprezes zarządu VHM Hotel Management. - Holiday Inn Dąbrowa Górnicza dołączy do grona zarządzanych przez nas hoteli: Hampton by Hilton Old Town w Gdańsku, Hampton by Hilton w Olsztynie, który otworzyliśmy w czerwcu tego roku. W pierwszym kwartale 2022 planujemy otwarcie Hampton by Hilton Białystok.

Jak podkreśla Dariusz Futoma, partner zarządzający spółki Horwath HTL, która pomagała sfinalizować stronom umowę dzierżawy, siłą spółki VHM należącej do Satoria Group SA jest to, iż nie boi się nowych rynków. - Trudny czas w jakim się znajdujemy pokazuje, iż może on dawać nowe możliwości profesjonalnym podmiotom - uważa.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *