Węgorzewo chce mieć hotel   INWESTYCJE

Urząd miasta w Węgorzewie chce sprzedać działki nad jeziorem Święcejły z przeznaczeniem na funkcje hotelowe. Zdaniem burmistrza już kilku inwestorów wyraziło zainteresowanie budową tam pierwszego w mieście hotelu.

Obecnie Węgorzewo nie ma ani jednego hotelu i zdaniem burmistrza tego mazurskiego miasta, Krzysztofa Kołaszewskiego „Ten brak bardzo nam doskwiera, bo sezon zamiera z wyjazdem turystów. Baza hotelowa pozwala na wydłużenie sezonu, co pokazują doświadczenia innych mazurskich miast”.

Hotel miałby mieć 300 miejsc noclegowych i zdaniem włodarzy miasta kilku inwestorów już wyraziło zainteresowanie gruntem, na który przygotowany jest przetarg.

Miasto to już od lat stara się o hotel. Dlatego kilka lat temu sprzedano prywatnemu inwestorowi krzyżacki zamek w centrum miasta, w którym powstać miał właśnie hotel, ale z planów nic nie wyszło, budynek jest opuszczony i jak dodaje burmistrz "Kontaktu ze spółką, która ma zamek, nie mamy od lat żadnego". 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *