Polski operator najmu krótkoterminowego w globalnym rankingu największych zarządców

Renters.pl, polska firma zajmująca się zarządzaniem najmem krótkoterminowym, znalazła się na 36 pozycji w globalnym rankingu World’s Top 50 Property Managers 2022 przygotowanym przez Rentals United. O pozycji w zestawieniu decydowała liczba zarządzanych apartamentów oraz jakość świadczonych usług.  

Fot. STOLZ Photography Team

Firma, która rozpoczęła działalność w 2018 r., zarządza obecnie ok. 1,2 tys. apartamentami w Polsce, w tym udostępnianych w programie Homes & Villas by Marriott International. 

 W tegorocznej edycji rankingu zestawiono „największych, najlepszych i najodważniejszych zarządców nieruchomości w branży wynajmu”, by zrozumieć obecny krajobraz rynku najmu krótkoterminowego i udokumentować zmiany, które zaszły w ciągu ostatniego roku.

– Czas pandemii był niełatwym wyzwaniem, ale spowodował też, że zaistniały w naszym biznesie ważne zmiany. Nasi gości nie spędzają już tylko wakacji i urlopów w apartamentach, lecz także w nich pracują. Wydłużyła się średnia długość pobytu. Zacierają się granice między najmem krótkoterminowym, długoterminowym i średnioterminowym, dzięki czemu jest szansa, że właściciele apartamentów osiągną większe dochody z umów krótkoterminowych z bardziej stabilnymi, stałymi najemcami – mówi Kamil Krzyżanowski, prezes Renters.pl. – Goście oczekują także pobytów w pełni realizowanych przez komunikację cyfrową, bez konieczności spotkań z gospodarzem, by było bezpieczniej i bardziej komfortowo. Właśnie dlatego coraz bardziej opłaca się współpraca z profesjonalnym operatorem wykorzystującym systemy do zarządzania rezerwacjami w celu zwiększenia wydajności a zmniejszenia kosztów i zaangażowania właściciela

Firma nie tylko kompleksowo zarządza apartamentami, dbając o ich wystrój, wynajmowanie i marketing (tzw. full-service najmu krótkoterminowego), lecz także stara się maksymalizować przychody i zwiększać rentowność nieruchomości. –Twórcy rankingu istotnie podkreślili, że jednym z aspektów naszej działalności jest wdrażanie skutecznych działań, by zysk z inwestycji był satysfakcjonujący dla właścicieli mieszkań. Jest to ważne dla naszych klientów. Jednak z naszych doświadczeń wynika, że najbardziej doceniają to, że jest to zarobek bezstresowy i nieangażujący, bo kompleksowo zajmujemy się ich apartamentami, od przygotowania apartamentu, przez sprzątanie i aż po rozliczenia i promocję ogłoszeń. To dla nich dzisiaj bardzo ważne– zachwala Kamil Krzyżanowski.

Renters.pl obsługuje apartamenty w kilkudziesięciu lokalizacjach na wybrzeżu i w największych miastach. Wywodzi się z Pomorza Zachodniego, gdzie właściciele firmy zajmowali się najmem krótkoterminowym od 2005 r. Najlepsze obiekty trafiają do ekskluzywnej kolekcji apartamentów o podwyższonym standardzie Renters Prestige z udogodnieniami znanymi z 5-gwiazdkowych hoteli.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *