Kolejny Puro powstanie w ścisłym centrum


Sieć Puro Hotel ogłosiła plany otwarcia swojego kolejnego hotelu w ścisłym centrum Warszawy – przy ul. Mariańskiej między Świętokrzyską a Twardą. Hotel będzie miał ponad 200 pokoi.

Pod koniec października rozstrzygnięty został przetarg zorganizowany przez Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy na działkę pod hotel w ścisłym centrum z ceną wywoławczą 26,5 mln zł. – Z radością informujemy, że właśnie zabezpieczyliśmy kolejną działkę pod budowę Puro Hotelu w Warszawie przy ulicy Mariańskiej 5 – ogłosił Przemysław Wieczorek, dyrektor zarządzający Puro Hotel Development. – Choć branża hotelarska wciąż nie jest w najlepszej kondycji, wierzymy, że rynek będzie się poprawiał aż do momentu otwarcia naszych nowych projektów. Mariańska 5, jak wszystkie Puro Hotele, będzie miała swoją własną tożsamość. Zabezpieczyliśmy już ponad 1,3 tys. pokoi do oddania w najbliższych latach, z czego ponad połowa zlokalizowana jest w centrum Warszawy. Przygotowujemy te projekty do uruchomienia w najbliższym czasie.

Mamy nadzieję, że w najbliższych miesiącach rynek budowlany stanie się bardziej przyjazny dla inwestorów. Na działce o powierzchni ponad 1 tys. m kw. znajduje się piętrowy pawilon z lat 70., w którym mieścił się Wydział Komunikacji dzielnicy Śródmieście. Według planów może go zastąpić budynek do 80 m wysokości. W Warszawie od 2019 r. działa Puro Hotel przy ul. Widok, a ostatnio sieć ogłosiła plany budowy kolejnego, przy ul. Canaletta z 205 pokojami w sąsiedztwie pl. Teatralnego i Ogrodu Saskiego. Wcześniej kupiła też działkę przy ul. Waliców, gdzie planowała postawić hotel z 350 pokojami. W planach są też hotele w Katowicach z 247 pokojami (budowa rozpoczęła się przed pandemią, ale na razie została wstrzymana) i we Wrocławiu z 337 pokojami (niedawno uzyskano pozwolenie na budowę). •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *