Płatność bonem turystycznym dłużej o pół roku

Rząd zdecydował o przedłużeniu płatności bonem turystycznym za usługi noclegowe z 30 marca do 30 września przyszłego roku. Dotychczas za pomocą bonów dokonano płatności na blisko 1,9 mld zł z ponad 3,5-miliardowej puli, która została na to przygotowana.

Polski Bon Turystyczny to narzędzie uruchomione w sierpniu 2020 r. w celu wsparcia rodzin, a także przedsiębiorców turystycznych w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18. roku życia oraz dodatkowo 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Z informacji ZUS wynika, że Polacy do października aktywowali bony o wartości ponad 2,7 mld zł, a dokonano nimi płatności w kwocie ok. 1,9 mld zł. Płatności bonami turystycznymi przyjmuje obecnie ponad 28 tys. przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego, świadczących usługi hotelarskie lub oferujących imprezy turystyczne w Polsce. Ich lista jest dostępna na stronie bonturystyczny.polska.travel. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *