MATERIAŁ PARTNERA: Wszechstronne odwadnianie przy minimalnej powierzchni zabudowy: wolnostojąca przepompownia Aqualift S 100 / 200

Cichobieżna, dwupompowa przepompownia wolnostojąca, idealna do podłączenia za separatorem tłuszczu.

Firma KESSEL rozszerzyła swój asortyment produktów o uniwersalną, wolnostojącą przepompownię Aqualift S 100 / 200 przeznaczoną do ścieków niefekalnych. To kompaktowe, gotowe do podłączenia urządzenie odwadniające, wymagające małej powierzchni zabudowy, można łatwo zamontować w dowolnym momencie. Zależnie od ilości napływających ścieków do wyboru są zbiorniki o pojemności 100 l lub 200 l, które łatwo można przenieść przez standardowe drzwi o szerokości 80 cm. Aqualift S 100 / 200 sprawdzi się znakomicie zarówno w gastronomii hotelowej (np. do ustawienia za separatorem tłuszczu) jak też w innych miejscach niżej ulokowanych w budynku ( np. w pralni). Dzięki zastosowaniu w tym urządzeniu jednoręcznych szybkozłączy konserwacja wszystkich wyjmowanych części, takich jak pokrywy, pompy, sondy i zawory zwrotne jest szybka i łatwa.

Wersja Duo
Aby zapewnić skuteczne odwadnianie budynku Aqualift S 100 / 200 wyposażono też opcjonalnie w dwie wysokowydajne pompy. Są one dobrze odseparowane akustycznie, dzięki czemu pracują niezwykle cicho. Oba typy wydajnych i niezawodnych pomp z wirnikiem o wolnym przelocie przeznaczone są do tłoczenia ścieków niefekalnych. Można wybrać jeden z dwóch modeli: pompę o mocy 650 W lub pompę o dużej wydajności 1250 W. Zależnie od wymagań dostępne jest rozwiązanie firmy KESSEL ze zintegrowanym sterownikiem Tronic z pneumatycznym monitorowaniem poziomu ścieków lub alternatywne - ze sterowaniem za pomocą przełącznika pływakowego. Wariant Tronic posiada dodatkowo zintegrowaną funkcję alarmowania, gwarantującą najwyższe bezpieczeństwo pracy.

Nowa przepompownia KESSEL w wersji Duo z dwiema pompami jest idealna do zastosowania wszędzie tam, gdzie nie można przerwać odprowadzania ścieków z obiektu. Dotyczy to szczególnie odwadniania separatorów tłuszczu w zastosowaniach komercyjnych. Dużą zaletą są w tym przypadku zintegrowane boczne króćce dopływowe, które można wykorzystać także do wymaganego przez normy pobierania próbek ścieków, dzięki czemu nie jest potrzebne dodatkowe urządzenie probiercze. Pobieranie próbek ścieków wypływających z separatora jest w tym przypadku niezwykle proste dzięki szybkiemu i łatwemu dostępowi do wnętrza zbiornika przepompowni przez duży otwór rewizyjny, otwierany za pomocą jednoręcznego szybkozłącza.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *