Nowy standard DVB-T2 – czy Twój hotel jest gotowy na nadchodzące zmiany?   MATERIAŁ PARTNERA

W 2022 roku zmiany czekają wszystkich odbiorców telewizji naziemnej. Ze standardem DVB-T2 wiąże się nie tylko wyższa jakość dźwięku i obrazu, ale i konieczność dostosowania odbiorników do nowych usług szerokopasmowych.

Zmiana standardu telewizji naziemnej

Zgodnie z decyzją Parlamentu Europejskiego i Rady 28 marca 2022 roku zostanie wdrożony nowy standard naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2 (H.265/HEVC). Pozwoli on na odbiór programów w lepszej jakości oraz pozyskanie nowych kanałów przy jednoczesnej oszczędności pasma radiowego.

Niestety, nie wszystkie modele telewizorów posiadają możliwość odbierania sygnału w nowym standardzie. Szczególnie urządzenia starsze niż 3 lata mogą być niekompatybilne z DVB-T2. A wyposażenie każdego obiektu hotelowego w nowe odbiorniki to ogromna inwestycja.

Na szczęście na rynku pojawiły się rozwiązania umożliwiające sprawne zarządzenie tą sytuacją. Firmy telekomunikacyjne, takie jak UPC Polska, wychodzą naprzeciw swoim klientom i ułatwiają przejście przez proces modernizacji, który rozpocznie się pod koniec marca.

Jakie są możliwości?

Możliwy jest odbiór dotychczasowych programów naziemnych z satelity – niestety rozwiązanie ma swoje wady, np. wysokie koszty związane z modernizacją lub zakupem nowej stacji czołowej. Można rozważyć zakup dekodera STB T2 HEVC – choć nie wiąże się to z dużym wkładem finansowym, przeszkodą może być ingerencja gości hotelowych w sprzęt. Opcją jest inwestycja w „piramidę” STB T2 HEVC – jednak wymaga zakupu dodatkowego sprzętu, który zajmie dużą ilość miejsca i będzie pobierać więcej energii elektrycznej.

Rozwiązaniem stosowanym w nowych inwestycjach jest montaż tzw. „stacji czołowej” i dosył sygnałów poprzez infrastrukturę operatora UPC. W takim przypadku to operator obliguje się do dosyłu sygnałów w dotychczasowym standardzie. Możliwe jest to także w Twoim hotelu.

Dosył sygnałów przez UPC:

  • nie wymaga zakupu nowych telewizorów,
  • to niski koszt w formie opłaty abonamentowej,
  • daje możliwość odbierania dodatkowych programów telewizyjnych w atrakcyjnych pakietach,
  • to okazja do podłączenia szybkiego internetu,
  • możliwość wykonania podłączenia już teraz bez ryzyka dostępności sprzętu.

Skorzystanie ze wsparcia partnera w postaci UPC to najkorzystniejsze rozwiązanie. Szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę doświadczenie UPC, lidera na rynku usług telewizji hotelowej w Polsce oraz ofertę dostosowaną do każdego rozmiaru biznesu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *