W Gdańsku otwarto Dwór Uphagena   OTWARCIA

Dzisiaj na Dolnym Mieście w Gdańsku otwarty został kompleks Dwór Uphagena, docelowo z 256 pokojami i apartamentami w kilku budynkach. To kolejny hotel otwarty przez Grupę Arche w tym roku, po Warszawie, Wrocławiu i Pile. Sprzedawany jest w systemie condo z gwarancją 5 proc. zwrotu rocznie przez 10 lat.

Grupa kupiła tę nieruchomość z XIX-wiecznym budynkiem od Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w 2015 r. za 4,5 mln zł. Wcześniej mieścił się tam szpital. Po rewitalizacji, przebudowie i rozbudowie obecnie na cały kompleks składają się: Dwór Uphagena – zabytkowy budynek ze 145 pokojami, 150 m kw. powierzchni konferencyjnej, SPA i wellness, restauracją Stara Kuchnia, a także lobby barem z kawiarnią Maglownia (ta część oddana do użytku ma zostać na wiosnę); Oficyna – nowo powstały budynek z 48 pokojami z oknami na zielone patio; Fabryka – osobna część kompleksu mieszcząca 63 apartamenty z aneksami kuchennymi (na sąsiadującej działce mieści się budynek Królewskiej Fabryki Karabinów z XIX w., stąd nazwa Fabryka); Kotłownia – dwie sale konferencyjne: Bastion Żubr i Bastion Wilk o łącznej powierzchni 234 m kw., zlokalizowane w budynku po dawnej kotłowni; Kamienica – siedziba Fundacji Leny Grochowskiej z kawiarnią prowadzoną przez niepełnosprawnych podopiecznych fundacji, których obrazy i wyroby ceramiczne dekorują też cały kompleks. Całość dopełnia zielone patio z przestrzenią wypoczynkową, łącząc wszystkie zabudowania  

W historycznych wnętrzach wyeksponowane zostały elementy dawnych czasów: oryginalne cegły, kolebkowe sklepienia, wysokie, surowe, betonowe sufity podparte oryginalnymi belkami konstrukcyjnymi, co tworzyć ma minimalistyczny, industrialny klimat. W lobby dworu goście natkną się na odzyskaną XIX-wieczną ceramiczną posadzkę, ułożoną w mozaikę, zabytkowy magiel, dużą starą kuchnię gazową, służącą za bufet, odnowione klatki schodowe i wijące się balustrady. Dyrektorem generalnym Dworu Uphagena jest Ilona Zjawińska, wcześniej dyrektor gdańskiego Marina Club Hotel na Wyspie Spichrzów.

Sieć Arche Hotele w tym roku powiększyła się już o hotele w Pile ze 158 pokojami, we Wrocławiu przy lotnisku ze 117 pokojami i w Warszawie o drugą część Arche Poloneza z 250 pokojami, tworząc razem z pierwszą 400-pokojowy kompleks. Trwają inwestycje w Sanatorium w Nałęczowie, Fabrykę Samolotów w Mielnie i Klasztor we Wrocławiu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “W Gdańsku otwarto Dwór Uphagena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *