Holiday Inn na Mokotowie nie powstanie   INWESTYCJE

Działka przy ul. Obrzeżnej na Mokotowie, gdzie powstać miał Holiday Inn z 370 pokojami, została sprzedana firmie BPI Real Estate Poland. Nowy właściciel planuje postawić na niej budynek mieszkalny typu micro living.

Tak miał wyglądać

Działka w sąsiedztwie Galerii Mokotów należała do firmy 5th Avenue Holding, która w 2017 r. podpisała z siecią IHG umowę na otwarcie hotelu pod marką Holiday Inn w 2020 r. Skończyło się na postawieniu ogrodzenia. We wrześniu ub.r. zarząd Giełdy Papierów Wartościowych podjął uchwałę w sprawie wycofania akcji 5th Avenue Holding SA z obrotu na rynku NewConnect. W swoim ostatnim raporcie za II kwartał 2020 r. firma pisała, że „brana jest pod uwagę sprzedaż projektu na obecnym etapie realizacji z przeznaczeniem na hotel lub akademik”. Ostatecznie działka sprzedana została BPI Real Estate, czołowemu deweloperowi na  rynku belgijskim, obecnemu w Polsce od kilkunastu lat. W tym czasie wybudował ponad 2 tys. mieszkań w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. – Na zakupionej działce przy ul. Obrzeżnej planujemy realizację nowego projektu deweloperskiego. Będzie to inwestycja typu micro living (nie mylić z mikroapartamentami) realizowana we współpracy joint venture z firmą Acteeum. Obecnie pracujemy nad szczegółami koncepcji micro livingu dla tego projektu, które mamy nadzieję przedstawić już wkrótce – powiedział Béranger Dumont, dyrektor generalny BPI Real Estate Poland, serwisowi nowawarszawa.pl. Acteeum to międzynarodowa firma działająca na rynku developerskim oraz zarządzania nieruchomościami. Razem z BPI zrealizowała m.in. osiedle wolaRE na Woli.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *