Nowości w Hotelach SPA Dr Irena Eris

Orientalne masaże dla urody

Wśród terapii sięgających do źródeł, coraz większą popularność zyskują orientalne masaże, wywodzące się z innych kultur. Pozwalają zajrzeć do swojego wnętrza i uporządkować równowagę energetyczną całego organizmu, z wyeliminowaniem wszelkich dolegliwości fizycznych i psychicznych.

 

Ważną cechą masaży wywodzących się z dawnych kultur jest sile oddziaływanie na wewnętrzną energię, przywracające jej równowagę. Ma to coraz większe znaczenie we współczesnym świecie, gdzie zbyt łatwo poddajemy się codziennemu stresowi. To natomiast sprawia, że nasza wewnętrzna równowaga zostaje całkowicie zaburzona. Efektem tego jest ciągłe zmęczenie, zwiększona podatność na infekcje, częstsze problemy skórne czy utrata blasku twarzy i całego ciała. Hotele SPA Dr Irena Eris zapraszają na prawdziwą orientalną przygodę - masaże, wywodzące się ze starożytnych kultur. Wielbicielom egzotyki polecamy polinezyjski Ma-uri®  i hinduski, tradycyjny masaż ajurwedyjski - Abhyangam.

 

Polinezyjski rytm

 

Masaż Ma-uri® wywodzi się z Polinezji, a związany jest z tradycją Huny (Huna: oznacza ukrytą wiedzę). Jest znawcy uważali, że głęboki relaks fizyczny i psychiczny może przywrócić sprawność, witalność oraz złagodzić dolegliwości ciała – bóle stawów, pleców i kręgosłupa. Ma-uri® likwiduje przede wszystkim chroniczne napięcia mięśniowe związane ze stresem, ale pobudza też układ krążenia, reguluje ciśnienie tętnicze, usprawnia oddychanie, zwiększa przepływ limfy w tkankach, przez co mobilizuje komórki do odtruwania organizmu i oczyszczania z produktów przemiany materii. Poprawia również pracę wegetatywnego układu nerwowego – łagodzi nerwice i stany neurotyczne, redukuje napięcia i stres. Przynosi efekty kosmetyczne – uelastycznienie skóry, redukcja cellulitu, ujędrnienie ciała i poprawa jego kolorytu.

 

Masaż wykonuje się na całym ciele, głównie wewnętrzną stroną przedramion, przy użyciu ciepłego olejku. Szczególną uwagę masażysta poświęca kończynom dolnym i górnym oraz głowie, usuwając napięcia psychiczne i zwiększając elastyczność ruchową stawów i kręgów. Zabiegowi towarzyszy taniec, wykonywany przez masażystę, w rytm polinezyjskiej muzyki.

Jest to masaż dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych i bez względu na schorzenia. Pozostawia na długo w pamięci cudowne doznania głębokiego relaksu i przywraca radość życia.

 

 

 

 

 

 

 

 

Przepływ energii

Ajurweda (ayurveda), czyli „sztuka życia”, jest wiedzą o zdrowym życiu. Jest to najstarszy na świecie, liczący przeszło pięć tysięcy lat, system holistycznej medycyny naturalnej, wywodzący się ze starożytnych Indii. Ajurweda odnosi się do całego ciała, dlatego też istotą masażu jest wpływanie na ruch energii w ciele. Każdy z nas ma w sobie trzy typy energii (dosze): vata, pitta i kapha, w indywidualnej i niepowtarzalnej ich kombinacji, której pierwotną równowagę zaburzamy pod wpływem zewnętrznych czynników. Celem zabiegu jest więc przywrócenie harmonijnego przepływu energii, a także zapewnienie witalności fizycznej oraz równowagi emocjonalnej i duchowej. Ajurweda łączy masaż klasyczny (metodą głaskania) i akupresurę, zapobiegając tym samym różnym dolegliwościom i likwidując źródło ich powstawania.


Najważniejszym składnikiem wykorzystywanym w terapii jest olej, do którego dobiera się odpowiednie kompozycje ziołowe o działaniu leczniczym. Substancje zawarte w oleju oddziałują na zakończenia nerwowe w skórze, usuwają z niej toksyny i uspokajają. Ponadto masaż aktywizuje system odpornościowy, wspomaga działanie narządów wewnętrznych i opóźnia procesy starzenia się skóry.

W hotelowych Instytutach w atmosferę orientalnych Indii wprowadzi tradycyjny masaż ajurwedyjski Abhyangam. Głęboko relaksuje, zwiększa sprawność umysłową i wydolność fizyczną oraz odmładza i zapewnia zdrowy wygląd. Składa się na niego masaż głowy, karku, dłoni, przedniej i tylnej części ciała, a także stóp i twarzy. Abhyangam często jest wstępem do innych terapii.

 

_ _ _ _ _ __ _ _ _ _  _

Kontakt dla prasy: Katarzyna Szymkiewicz, PR rynku profesjonalnego

Tel. 0-601 396 440; e-mail: katarzyna.szymkiewicz@eris.pl

www.erismedia.pl 

www.DrIrenaEris.pl/instytut

www.hotelspa.pl/wzgorza ; www.hotelspa.pl/krynica


 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *