Zygmunt Solorz w radzie nadzorczej Ossy

Do rad nadzorczych spółek, do których należy kompleks Ossa z 523 pokojami, po ich zakupie przez Polkomtel wszedł Zygmunt Solorz. Solorz wraz z synami Tobiasem i Piotrem weszli też do rad nadzorczych spółek zależnych, które realizują kompleks Port Praski w Warszawie m.in. z hotelem, który ma działać pod jednym z nieobecnych jeszcze w Polsce soft brandów sieci Marriott International.

Ossa

Zygmunt Solorz, a także Mirosław Błaszczyk (prezes Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu) oraz Tomasz Szeląg (członek rad nadzorczych firm z grupy Cyfrowy Polsat) weszli do rad nadzorczych spółek CKS Ossa i Ossa Medical Center. CKS (Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe) Ossa poprzednio działało jako TMS Ossa (właściciel Hotel Ossa Conference & Spa), kupione przez Polkomtel za 47 mln zł, a Ossa Medical Center działała jako Horest Hotel pod Żaglami (dzierżawca hotelu), który przejęty został za 2,2 mln zł. Prezesem Ossa Medical Center został Emil Jędrzejewski, prezes spółki Polsat Boxing Promotion. Spółki kupione zostały sierpniu, a cała transakcja odbyła się w grupie firm należących do Zygmunta Solorza. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ. Hotel Ossa będzie centrum rehabilitacji pocovidowej, do którego będziemy mogli wysyłać swoich pracowników, jak i inne osoby korzystające z funduszu socjalnego. Traktujemy tę działalność jako non-profit. Będziemy ten projekt realizować wspólnie z Ministerstwem Zdrowia – mówił po dokonaniu transakcji Mirosław Błaszczyk.

Z kolei Cyfrowy Polsat kupuje kompleks deweloperski Port Praski od spółek realizujących ten projekt (wszystkie należące do imperium Solorza) z powstającym tam m.in. 5-gwiazdkowym hotelem Boutique Praski Hotel z 99 pokojami w odrestaurowanej XIX-wiecznej kamienicy rozbudowywanej o nową część. Według informacji „Hotelarza” działać ma on pod soft brandem Marriotta – Tribute Portfolio. Do rad nadzorczych w sześciu spółkach realizujących Port Praski weszli Zygmunt Solorz oraz jego synowie Tobias Solorz i Piotr Żak.  

Boutique Praski Hotel


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *