Centralwings uruchomi połączenie Warszawa – Manchester

Polskie tanie linie lotnicze Centralwings uruchomią nowe stałe połączenie z Wielką Brytanią. Pierwsze loty z Warszawy do Manchesteru – miasta wielkich kontrastów, ciekawej architektury oraz piłki nożnej w najlepszym wykonaniu – odbędą się już od 28 października 2007 roku.

 

Samoloty Centralwings będą latały do Manchesteru 4 razy w tygodniu: we wtorki, czwartki, soboty oraz niedziele. Podróż potrwa 2 godziny i 45 minut.  Z samego lotniska do centrum miasta można dostać się za pomocą regularnie kursujących autobusów (odjeżdżających – w zależności od przewoźnika – co 10 lub 30 minut) oraz pociągów (co 15 minut). Przejazd taksówką to koszt około 20 funtów.

 

Oferta lotów do Manchesteru jest siódmym połączeniem z Warszawy na Wyspy Brytyjskie
w rozkładzie polskich tanich linii lotniczych. Centralwings lata już stąd do Dublina, Shannon, Cork, Edynburga i Londynu (na dwa lotniska: Stansted i Gatwick).

 

KIERUNEK

START POŁĄCZENIA

DNI TYGODNIA

GODZINY

Warszawa - Manchester

30.10.2007

 

2, 4, 6

07.10 – 08.55

Manchester - Warszawa

30.10.2007

 

2, 4, 6

15.10 - 18.35

Warszawa - Manchester

28.10.2007

 

7

16.00 – 17.45

Manchester - Warszawa

28.10.2007

 

7

18.20 – 21.45

 

Manchester to jedno z najważniejszych miast w Anglii. Leży w zachodniej części kraju u stóp Gór Pennińskich, nad rzeką Irwell. Większości osób miasto kojarzy się z bogatymi tradycjami piłkarskimi i z klubami Manchester United i Manchester City. Jednak przede wszystkim odgrywa  ono dużą rolę kulturalną i przemysłową. Manchester jest drugim po Londynie ośrodkiem medialnym. Tuż pod miastem znajduje się sławne obserwatorium radioastronomiczne Jodrell Bank.

 

Historia Manchesteru w jego obecnej lokalizacji sięga 1086 roku. Długie dzieje miasta pozostawiły po sobie wiele śladów w postaci okazałych zabytków. Miasto jest spektakularnym połączeniem starego budownictwa z nowoczesnością. Do najciekawszych zabytków Manchesteru należą: piętnastowieczna gotycka katedra, ratusz w tym samym stylu i osiemnastowieczne budynki w stylu gregoriańskim przy St. John Street. Wiele neogotyckich budowli pochodzi też XIX wieku z czasów rewolucji przemysłowej.

 

Wielka różnorodność, którą można zauważyć w architekturze Manchesteru, jest również widoczna w jego aktywności kulturalnej. Przez cały rok odbywają się tutaj różnego rodzaju koncerty, wystawy czy też wyjątkowe w skali światowej pokazy. Jednym z nich, odzwierciedlającym niezwykły charakter tego miasta jest już 10 edycja cieszącego się dużą popularnością Manchester Food and Drink Festiwal. Pomiędzy 5 a 15 października dziesięć restauracji z całego miasta będzie walczyło o uznanie publiczności oraz główną nagrodę.

 

Sprzedaż biletów na nowe połączenie z Warszawy do Manchesteru rozpoczęła się 24 sierpnia. Bilety Centralwings można rezerwować przez stronę www.centralwings.com oraz poprzez Call Center pod numerami telefonów 0-801-080-112 i 22 558 00 45. Są też dostępne
w biurach podróży w całym kraju. Ceny biletów na nowej trasie z Warszawy rozpoczynają się od 79 PLN brutto. Możliwe są cztery formy płatności: kartą kredytową, przelewem, gotówką oraz w systemie VIA Moje Rachunki.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *