Linie lotnicze Norwegian otwierają w Oslo drugą bazę.Oslo Rygge siódmą bazą linii w Europie.

 

Norwegian, największa skandynawska tania linia lotnicza, nie zwalnia tempa ekspansji. Ogłosiła właśnie otwarcie siódmej bazy na lotnisku Oslo – Rygge. Nowa baza, która będzie uruchomiona w lutym 2008 r., będzie obsługiwać 14 nowych połączeń do Alicante, Aten, Barcelony, Belgradu, Bergen, Budapesztu, Istambułu, Londynu, Malagi, Palangi/Kłajpedy, Szczecina, Walencji i Warszawy.

 

Polska siatka połączeń Norwegian wzbogaci się o dodatkowe połączenie Warszawa – Oslo Rygge, które ruszy 14 marca. Jednocześnie loty ze Szczecina na lotnisko Gardermoen w Oslo od 16 lutego zostaną zastąpione połączeniami z Oslo – Rygge.

Norwegian utrzyma w swoim rozkładzie lotów wszystkie dotychczasowe połączenia na lotnisko Oslo Gardermoen z Warszawy, Krakowa i Gdańska.

 

Otwarcie połączenia do Oslo Rygge z Polski, w efekcie niższych kosztów operacji lotniczych pozwoli na zaoferowanie polskim pasażerom tańszych o blisko 30% biletów – już od 96 PLN brutto (z opłatami i podatkami lotniskowymi). Bilety można kupować na www.norwegian.no, w polskojęzycznym Centrum Rezerwacji, na lotniskach oraz w biurach podróży.

 

W nowej bazie początkowo stacjonowane będą dwa samoloty, z których pierwszy rozpocznie rejsy 14 lutego 2008 r. Będzie to pierwszy z najnowszych Boeingów 737-800 ze 189 miejscami na pokładzie, jakie linia odbierze w przyszłym roku. Drugi Boeing 737-800 wejdzie do eksploatacji 13 marca. „Planujemy dalszą ekspansję, zarówno w formie nowych baz, jak i dodatkowych samolotów”, podkreśla Dyrektor Generalny Norwegian Air Shuttle, Bjorn Kjos.

 

„Dzięki uruchomieniu nowej bazy w Oslo – Rygge, Norwegian wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zarówno pasażerów biznesowych oferując dodatkowe połaczenia do Oslo, jak turystów odwiedzających południowy region Norwegii oraz Szwecję”, powiedział Jarosław Święcki, Dyrektor Generalny Norwegian na Polskę.

 

Otwarcie nowej bazy stworzy 70 nowych miejsc pracy dla pilotów i personelu pokładowego. Położenie geograficzne lotniska będzie miało korzystny wpływ na środowisko naturalne, przede wszystkim dzięki krótszym czasom przelotów do większości obsługiwanych portów. Ponadto skrócony zostanie czas podejścia do lądowania oraz czas obsługi samolotu na lotnisku. Dzięki bliskości takich miast jak Karlstad, Uddevalla i Goteborg nowa baza Norwegian będzie atrakcyjną alternatywą dla mieszkańców południowej i zachodniej Szwecji.

 

 „Oslo - Rygge będzie nowoczesnym europejskim portem lotniczym, doskonale spełniającym wymagania linii Norwegian w zakresie bezpieczeństwa operacji i ich efektywności. Port lotniczy będzie też przyjazny dla pasażerów. Jako siódma baza Norwegian, Oslo - Rygge uzupełni istniejącą bazę w Oslo Gardermoen. Mamy nadzieję, że nasze pojawienie się na lotnisku w Rygge pozytywnie wpłynie na rozwój całego regionu”, powiedział Bjorn Kjos.

 

 


 

Ewentualne pytania prosimy kierować do:

Pani Anne Grete Ellingsen, Dyrektora ds. Informacji, Norwegian Air Shuttle, anne.grete.ellingsen@norwegian.no, tel +47 91 53 70 79

Pana Jarosława Święckiego, Dyrektora Generalnego Norwegian Air Shuttle Sp. z o.o. Polska, jaroslaw.swiecki@norwegian.no, tel. +48 22 576 44 77

Pana Marka Sławatyńca, Doradcy ds. PR na Polskę, Norwegian Air Shuttle c/o Aviareps Poland, mslawatyniec@aviareps.com , tel +48 22 632 32 05

 

 

Norwegian jest największą skandynawską tanią linią lotniczą, która rozpoczęła rejsy 1 września 2002 na czterech trasach krajowych sześcioma samolotami Boeing 737-300. Obecnie Norwegian ma 24 samoloty (same Boeingi 737-300) i lata na 11 trasach krajowych oraz 111 międzynarodowych, w sumie do 75 portów. Firma zatrudnia 850 pracowników, a jej siedziba znajduje się w Fornebu/Oslo. Norwegian posiada 7 baz: w Norwegii, Szwecji i Polsce. Norwegian oferuje połączenia z Warszawy do Oslo i Oslo Rygge, Bergen, Stavanger, Birmingham, Monachium, Sztokholmu, Kopenhagi, Rzymu, Aten, Salzburga, Malagi i Alicante, z Krakowa do Oslo i Sztokholmu, ze Szczecina do Oslo (od 18 lutego 2008 r. Do Oslo Rygge) oraz z Gdańska do Oslo. Norwegian oferuje również połączenia  z Polski przez Oslo do Bodø, Trondheim, Stavanger i Tromsø.

Dodatkowe informacje na www.norwegian.no

 

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *