Puro wychodzi poza Polskę – pierwszy hotel w Budapeszcie

W 10 lat po otwarciu pierwszego hotelu w Polsce sieć Puro Hotel rozpoczyna ekspansję zagraniczną – pierwszy hotel otwarty ma zostać w centrum Budapesztu. Prace przy nim rozpocząć mają się na początku przyszłego roku.

Hotel powstanie przy ul. Paulay na jedynej pustej działce w zabytkowej zabudowie ścisłego centrum Pesztu, w pobliżu Węgierskiej Opery Państwowej i bazyliki św. Stefana. – Mam przyjemność ogłosić, że właśnie zabezpieczyliśmy kolejny projekt dla Puro Hotel, tym razem w centrum Budapesztu przy ul. Paulay 23. Idealny rozmiar, idealne miasto i doskonała lokalizacja dla Puro.

Na początku przyszłego roku rozpoczniemy prace przygotowawcze do tego projektu – poinformował Przemysław Wieczorek, dyrektor zarządzający Puro Hotel Development. Obecnie pod marką Puro Hotel działa siedem obiektów w sześciu największych miastach Polski – Warszawie, Krakowie (dwa), Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku, a kolejnych pięć jest w przygotowaniu (trzy w Warszawie – z tego działki pod dwa hotele w ścisłym centrum kupione zostały w ciągu ostatnich kilku miesięcy, w Katowicach i we Wrocławiu). Pierwszy hotel otwarty został w 2011 r. we Wrocławiu. Sieć stworzona została przez norweskich inwestorów, wcześniej zaangażowanych w sieć Qubus. W 2018 r. 30 proc. udziałów kupiła w niej spółka założona przez prezesa grupy odzieżowej LPP Marka Piechockiego. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *