HOLIDAY INN …w Dąbrowie Górniczej wydzierżawiony przez VHM

Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej ze 160 pokojami został wydzierżawiony na 20 lat przez spółkę VHM Hotel Management, która będzie zarządzała obiektem na podstawie zawartej z IHG umowy franczyzowej. Otwarty w 2016 r. hotel dotychczas zarządzany był przez spółkę Hotel Commercial Investment, należącą do właściciela obiektu.Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej dysponuje salą balową o powierzchni 300 m kw. oraz sześcioma salami konferencyjnymi (nazwanymi od różnych rodzajów węgla: karbon, grafit, diament) o łącznej pow. 180 m kw., restauracją Zagłębie Smaku, a na ostatnim, dziewiątym piętrze Reden Panorama Barem (nazwa odnosi się do dzielnicy Dąbrowy i dawnej kopalni). Połączony jest podziemnym tunelem z parkiem wodnym Nemo. – Na przestrzeni kilku lat zdołaliśmy wypracować stałą bazę klientów. Umowa z VHM Hotel Management, doświadczoną firmą w zarządzaniu hotelami, da z pewnością nowy impuls naszemu hotelowi do dalszego, dynamicznego rozwoju na tym jakże wymagającym rynku – mówi Marcin Majchrowicz, prezes spółki właścicielskiej HCI.

Dąbrowiecki Holiday Inn to trzeci hotel dzierżawiony i zarządzany przez VHM po dwóch Hamptonach by Hilton w Gdańsku na Starym Mieście i w Olsztynie, na które umowy podpisał jeszcze przed ich otwarciem. Kolejnym będzie Hampton w Białymstoku, który ruszyć ma wiosną przyszłego roku. – Podpisanie kolejnej umowy w 2021 r. uznajemy za szczególny sukces nie tylko ze względu na panującą ciągle pandemię, ale także na rozpoczęcie działalności na Górnym Śląsku. To kolejny etap realizacji strategii naszej spółki i współpracy z sieciami międzynarodowymi – mówi Wojciech Popis, wiceprezes zarządu VHM Hotel Management. W sfinalizowanie umowy dzierżawy zaangażowana była firma doradcza Horwath HTL. – Siłą spółki VHM Hotel Management, należącej do Satoria Group, jest to, że nie boi się nowych rynków. Trudny czas, w jakim się znajdujemy, pokazuje, iż może on dawać nowe możliwości profesjonalnym podmiotom – podkreśla Dariusz Futoma, partner zarządzający Horwath HTL. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *