Nowa kamera sieciowa PTZ firmy Axis sprawdza się w trudnych warunkach

Firma Axis Communications, globalny lider w dziedzinie sieciowych rozwiązań wideo¹, zaprezentowała dziś odporną na przejawy wandalizmu kamerę sieciową AXIS 212 PTZ-V z natychmiastowym pozycjonowaniem w poziomie i pionie oraz możliwością przybliżania (pan/tilt/zoom). Bazą do stworzenia tej kamery jest przełomowy model AXIS 212 PTZ, który wprowadził funkcje pan/tilt/zoom oraz automatycznego patrolowania widocznego obszaru bez  zastosowania ruchomych części, które często ulegają zużyciu.

 

„ Łącząc odporną na wandalizm obudowę z unikatowym zbiorem funkcji, kamera AXIS 212 PTZ-V z nawiązką zaspokaja rynkowy popyt na niezawodne, ekonomiczne i wytrzymałe rozwiązanie nadzoru wideo” - powiedział Anders Laurin, wiceprezes Axis Communications. „ AXIS 212 PTZ-V zapewnia przegląd całego monitorowanego obszaru, podczas gdy konwencjonalne kamery PTZ pozwalają użytkownikom na obracanie, przechylanie oraz powiększanie obrazu tylko w ograniczonym zakresie”.

 

Metalowa obudowa i trwała, przezroczysta osłona soczewki kamery AXIS 212 PTZ-V zapewniają doskonałą ochronę przed aktami wandalizmu. Dzięki temu kamera nadaje się idealnie do nadzoru wnętrz w środowiskach takich jak szkoły, sklepy, banki i recepcje, w których niezbędny jest podgląd całego obszaru. Funkcje natychmiastowego pozycjonowania w poziomie i pionie oraz powiększania pozwalają na szybkie i precyzyjne monitorowanie podejrzanej aktywności.

 

Kamera AXIS 212 PTZ-V jest wyposażona 3-megapikselową matrycę i szerokokątny obiektyw. Oferuje rozdzielczość VGA, która gwarantuje wysoką jakość obrazu zarówno w trybie panoramicznym,
jak i w zbliżeniach. Kamera nie zawiera ruchomych części, więc błyskawicznie przełącza się między pełną panoramą a natychmiastowym powiększeniem, bez zużywania się mechanizmu i nieprzyjemnych dzwięków. Dzięki technologii „Power over Ethernet” kamera sieciowa używa pojedynczego kabla ethernetowego zarówno do zasilania, jak i do transmisji wideo, więc instalacja jest szybka i relatywnie tania.

 

Aby rozwiązać powszechny problem niedoboru adresów IPv4, oprócz standardowej, czwartej wersji protokołu IP kamera obsługuje również IPv6. Urządzenie oferuje również szeroką gamę zabezpieczeń sieciowych i funkcji administracyjnych, takich jak wiele poziomów dostępu, szyfrowanie HTTPS, IEEE 802.1X, oraz filtrowanie adresów IP, które gwarantują bezpieczną konfigurację urządzenia i transmisję wideo.

 

Kamera AXIS 212 PTZ-V jest obsługiwana przez szeroką gamę aplikacji powstałych w ramach programu partnerskiego Axis Application Development oraz przez oprogramowanie do zarządzania wideo AXIS Camera Station.

 

Kamera AXIS 212 PTZ-V będzie dostępna w ofercie dystrybutorów firmy Axis już w marca 2008 roku.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *