Sieć MEININGER Hotels pojawi się w Krakowie   INWESTYCJE

Niemiecka sieć hotelowo-hostelowa MEININGER Hotels podpisała z krakowską firmą deweloperską Fronton umowę na otwarcie latem 2023 roku w dzielnicy Grzegórzki przy ul. Grzegórzeckiej obiektu  hotelowego w zespole historycznych budynków. Zaoferuje 503 miejsca w 135 pokojach dwu-, trzy- i wieloosobowych (do sześciu łóżek w pokoju).  

Docelowo kompleks będzie składał się z trzech części. Plan obejmuje renowację istniejącego budynku frontowego i przynależnego do niego domku ogrodowego oraz dobudowanie kolejnego domku ogrodowego, nad którym trwają już prace. Serce kompleksu stanowić będzie taras na dachu wraz z dwoma wewnętrznymi dziedzińcami - jednym z tarasem śniadaniowym i drugim wypełnionym zielenią. Wszystkie budynki połączy wspólny parter. Dodatkowo goście, podobnie jak we wszystkich hotelach hybrydowych MEININGER, będą mogli skorzystać z udogodnień, takich jak: kuchnia dla gości z pralką i suszarką, strefa gier, bar oraz bezpłatne połączenie z internetem. – Koncepcja hoteli MEININGER, które wśród swoich gości mają zarówno osoby podróżujące w celach rekreacyjnych, jak i wycieczki szkolne, idealnie wpisuje się w otoczenie Grzegórzek. Architektura odgrywa tu kluczową rolę–  podkreśla Eugeniusz Batko, prezes zarządu firmy Fronton.

Koncepcja obiektów MEININGER zakłada połączenie standardu międzynarodowego hotelu klasy ekonomicznej ze znanymi z hosteli udogodnieniami, takimi jak kuchnia dla gości i strefa gier. Pierwszy obiekt Meininger otwarty został w 1999 r. w Belinie przy ul. Meininger. Obecnie działa ich 31 z ok. 4,9 tys. pokojami i ok. 17,4 tys. łóżkami w 21 europejskich miastach, takich jak Amsterdam, Berlin, Kopenhaga, Mediolan, Monachium, Paryż, Rzym i Wiedeń. Umowę na pierwszy obiekt w Polsce sieć podpisała jeszcze jesienią 2019 r. w Warszawie. Zaoferować ma 151 pokoi z 456 miejscami i otwarty zostać również w przyszłym roku.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Sieć MEININGER Hotels pojawi się w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *