5-gwiazdkowy Grape Hotel we Wrocławiu zakończył działalność   INWESTYCJE

Działający od 2013 r. w XIX-wiecznym pałacyku koło Hali Stulecia i zoo Grape Hotel & Restaurant zakończył działalność. 13-pokojowy obiekt można obecnie wynająć za 60 tys. zł miesięcznie.

Hotel został wyłączony z działalności w październiku ub.r. – jak informował – z powodu prac renowacyjnych, które miały potrwać do 31 marca 2022 i ponownie otwarty po ich zakończeniu. Jednak ostatnio w serwisie otodom.pl pojawiła się oferta wynajmu za 60 tys. zł miesięcznie rezydencji w Parku Szczytnickim z basenem" o łącznej powierzchni 1350 m kw. położonej na działce o powierzchni 3,5 tys. m kw. . „Rezydencja może być użytkowana jako hotel, restauracja lub klub nocny. Ma dwie windy, w tym jedną towarową, 15 sypialni, 17 łazienek, kryty basen o wymiarach 11 na 4 m, wyposażoną siłownię, jaccuzi na 6 osób, saunę suchą, parking na 17 samochodów (z możliwością zwiększenia do 70), w pełni wyposażoną kuchnię, pomieszczenia techniczne i osobny budynek dla obsługi posesji. W zabytkowym ogrodzie znajduje się starodrzew z XIX wieku”. Obiekt należy do warszawskiej spółki Lions. Jak informuje serwis tuwrocław.pl: „Zadzwoniliśmy pod wskazany numer. Autor ogłoszenia nie chciał jednak z nami rozmawiać ani o ofercie, ani o powodach zamknięcie Grape Hotelu”.

Motywem przewodnim hotelu były: wino i grono, wplecione w każdy element wystroju, od bramy wjazdowej, ornamentów na elewacji i dywanach przez design i nazwy pokoi inspirowane regionami winiarskimi lub trunkami z winogron i z dopasowanym do nich wystrojem. Z kolei Grape Restaurant – jak deklarował inwestor –  to pierwsza w Polsce i Europie restauracja oferująca „najbardziej naturalną kulinarykę winną, z pierwszą na świecie Biblioteką Wina z 300 rodzajami tego trunku”, a do przygotowania potraw i deserów używano produktów winnych lub pochodnych od wina.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *