Od marca znika większość obostrzeń. Koniec z limitami obłożenia   KORONAWIRUS

- Od 1 marca znosimy większość restrykcji, które mają charakter gospodarczy. Właściwie zostają tylko te restrykcje, które mają charakter czysto epidemiczny, związany z utrzymaniem tego kryterium ograniczania transmisji wirusa - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. W praktyce oznacza to m.in. zniesienie limitów w hotelach, restauracjach, a także ponowne otwarcie klubów i dyskotek.

Jak powiedział premier Mateusz Morawiecki, – Dziś widzimy po wielu konsultacjach medycznych i obserwacji tego, co się dzieje w innych krajach, że można zalecić daleko idące zmiany. Można znieść znaczącą część wszystkich ograniczeń, które były do tej pory obowiązujące. Znieść te restrykcje, które towarzyszyły nam właściwie przez wiele miesięcy. Szef rządu dodał, że wprowadzane zmiany są skonsultowane z Radą do spraw COVID-19.

Od 1 marca zniesiona zostanie większość zasad bezpieczeństwa, które obowiązywały do tej pory. Przestaną obowiązywać m.in. wszystkie limity osób – w tym w hotelach, restauracjach, sklepach, miejscach kultury, transporcie, a także podczas spotkań i imprez. Ponownie zostaną otwarte dyskoteki, kluby i inne miejsca udostępnione do tańczenia.

Wciąż obowiązywać będą m.in. zasady dotyczące noszenia maseczek, izolacji, kwarantanny dla współdomownika oraz kwarantanny przyjazdowej (dla osób bez ważnego UCC).


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *