Hotele Hilton i godzina dla Ziemi razem przeciwko zmianom klimatycznym

Europejskie Hotele Hilton – gasimy światło, włączamy poparcie

 

Sieć Hilton na znak wsparcia dla globalnej inicjatywy Godzina dla Ziemi (ang. Earth Hour) wyłączyła na godzinę część mniej istotnych świateł i urządzeń. Początek akcji miał miejsce o godzinie 20 czasu lokalnego, w sobotę, 29 marca b.r.

Inicjatywa Godzina dla Ziemi została wymyślone przez WWF aby przeciwstawić się  największej katastrofie, jaka kiedykolwiek groziła Ziemi. Poprzez prostą czynność, jaką jest wyłączenie świateł na godzinę, zwraca się uwagę społeczności międzynarodowej na potrzebę działania wobec globalnego ocieplenia. Akcja Godzina dla Ziemi po raz pierwszy odbyła się w zeszłym roku w Sydney, natomiast w tym wezmą w niej udział społeczności z 14 stref czasowych na całym świecie.

“Gasząc światło i włączając poparcie dla Godziny dla Ziemi możemy zabrać głos w tej najistotniejszej kwestii dotyczącej nas wszystkich” skomentował Wolfgang M. Neumann, Prezydent Hilton Hotels na Europę. „Czy po prostu upewnimy się, że na pewno światła w pustych pokojach są wyłączone, czy też zorganizujemy kolację przy świecach... każde działanie to cenny wkład w redukcję globalnej emisji zanieczyszczeń.” 

W Godzinie dla Ziemi wzięły udział liczne hotele Hilton w Europie, gasząc lub przyciemniając wszystkie mniej potrzebne światła, na zewnątrz i wewnątrz budynków. Goście zostali poinformowani o uczestnictwie hotelu w akcji i zachęcani do zgaszenia świateł w swoich pokojach w ramach poparcia dla akcji. Poza tym, każdy hotel wymyślił własne sposoby na oszczędzanie energii, takie jak wspomniane już kolacje przy świecach, specjalne imprezy pod hasłem Godzina dla Ziemi, a wręcz trwające 2 dni Weekendy dla Ziemi a wszystko to, aby gdzie tylko możliwe ograniczyć zużycie energii.

Warszawski Hilton wyłączył wszystkie światła, nie mające wpływu na bezpieczeństwo gości. Pozostałe, jeżeli jest to możliwe zostały przyciemnione, w restauracjach zostały zapalone świeczki. Gościom zostały wręczone specjalnie przygotowane listy z prośbą o wsparcie akcji i wyłączenie światła w pokoju na czas jej trwania. Aby dodatkowo zwiększyć świadomość akcji w całym hotelu rozmieszczono plakaty promujące Godzinę dla Ziemi.

Akcje związane z Godziną dla Ziemi w sieci Hilton uzupełniają własne inicjatywy firmy zmierzające ku bardziej ekologicznym metodom działania. W zeszłym roku firma zmniejszyła zużycie energii o 10% w ponad 80 hotelach w Europie. Zużycie wody równierz spadło o imponujące 5%, równowartość niemalże 75 basenów olimpijskich lub niewyobrażalną liczbę 187 milionów litrowych butelek. Od uruchomiania programu środowiskowego “we care!” udało się też ograniczyć emisję dwutlenku węgla o 11% na każdy nocleg, co równa się 10.200 tonom tego gazu – to tyle, ile wydziela 2.200 samochodów.

Te ograniczenia zużycia i emisji udały się firmie dzięki wprowadzeniu w całej Europie inicjatywy ochrony środowiska nazwanej „we care!”. Program, który zadebiutował w styczniu 2006 roku, powstał aby zachęcać hotele oraz pracowników do wymyślania sposobów na realne i mierzalne ograniczenie zużycia energii i emisji CO2, zużycia wody oraz produkcji śmieci i stosowania chemikaliów.

 

”To jasne, że obecne debaty dotyczące zmian klimatycznych wskazują na potrzebę podjęcia działań. Coraz więcej osób wybiera hotel zgodnie z własnym sumieniem i przekonaniami, hotelarze będą więc chcieli pokazywać i chwalić się swoimi osiągnięciami w dziedzinie ochrony środowiska” mówi Neumann. ”Nasz program „we care!” w połączeniu z wsparciem dla Godziny dla Ziemi to kolejny krok na drodze do stania się bardziej odpowiedzialną korporacją. W sieci Hilton jesteśmy świadomi zagrożeń dla środowiska i podejmujemy wszelkie działania, aby wnieść jak najwięcej w jego ochronę.”


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *