„Podpalą” hotel Bornit

Ćwiczenia straży pożarnej połączone z ewakuacją gości hotelowych z 15 piętra hotelu, a także specjalne szkolenie pracowników hotelowych w zakresie udzielania pierwszej pomocy i ściślejsza współpraca ze służbami prewencyjnymi - należący do spółki INTERFERIE czterogwiazdkowy hotel Bornit rozpoczął właśnie starania o uzyskanie certyfikatu "Bezpieczny obiekt". Jest pierwszym budynkiem w Szklarskiej Porębie, który zadeklarował gotowość przystąpienia do tego procesu.

 

Wspomniany program jest częścią ogólnokrajowego systemu działań profilaktycznych "Bezpieczne miasto", mającego na celu poprawę bezpieczeństwa społecznego. Pozwala podnieść poziom bezpieczeństwa i jakości życia, a także nawiązać jeszcze lepszą współpracę pomiędzy różnymi instytucjami oraz firmami i mieszkańcami.

 

- Certyfikat "Bezpieczny obiekt" jest jednoznacznym świadectwem, że nagrodzony nim budynek spełnia wszystkie najwyższe wymagania, a personel potrafi szybko i właściwie reagować w każdej sytuacji - mówi Waldemar Czechowski-Jamroziński, prezes spółki INTERFERIE. - To ważna informacja dla naszych gości, dlatego zainicjowaliśmy ten program w naszym obiekcie w Szklarskiej Porębie. Mam nadzieję, że w ślady Bornitu pójdą inne hotele, nie tylko w Szklarskiej Porębie, ale w innych miejscowościach.

 

Pierwszy krok dyrekcja hotelu Bornit już uczyniła: zorganizowano spotkanie przedstawicieli policji, straży pożarnej i miejskiej oraz władz hotelu i Lokalnej Organizacji Turystycznej, którego celem było ustalenie kolejnych kroków w procesie certyfikacji. Podinspektor Donat Pawłowski, komendant posterunku policji w Szklarskiej Porębie, oraz Andrzej Suchta, pełniący w mieście obowiązki komendanta straży miejskiej, przygotowali i złożyli do podpisu burmistrzowi dokument powołujący społeczną komisję certyfikacyjną. To ona opracuje specjalną ankietę, będącą podstawą do przeprowadzenia procesu weryfikacji. W skład komisji weszli reprezentanci władz Szklarskiej Poręby i wszystkich służb.

 

Zgłoszenie budynku do udziału w programie związane jest z wymogiem zorganizowania kilku bardzo istotnych przedsięwzięć wspólnie ze strażą pożarną, policją i służbami ratownictwa medycznego. Od 15 do 17 kwietnia strażacy przeprowadzą rozpoznanie ewentualnych zagrożeń i zapoznają się z obiektem, a już jutro, we wtorek 15 kwietnia na zaproszenie hotelu Bornit zorganizują ćwiczenia taktyczno-bojowe i kontrolę stanu instalacji przeciwpożarowej. Akcja rozpocznie się o godz. 10 sygnałem syreny alarmowej.

 

- W hotelu "wybuchnie" symulowany pożar, a strażacy ewakuują naszych gości. Będą między innymi musieli ewakuować ludzi, którzy będą się ratowali ucieczką na taras widokowy położony na 15 piętrze - opowiada Robert Szuber, dyrektor hotelu Bornit. - Zapewniam, że ćwiczenia będą bardzo widowiskowe, ale przy okazji pozwolą nam sprawdzić obowiązujący w obiekcie system przeciwpożarowy i ustaloną procedurę.

 

Ćwiczenia zakończą się około godz. 15, a wezmą w nich udział Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Jeleniej Góry oraz jednostka OSP Szklarska Poręba.

 

Kolejnym etapem procesu certyfikacji będzie szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w którym wezmą udział nie tylko pracownicy hotelu w Szklarskiej Porębie, ale również pracownicy innych ośrodków należących do sieci INTERFERIE. Wszyscy będą mogli pod okiem specjalistów nauczyć się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia oraz jak pomóc osobom potrzebującym pomocy do momentu pojawienia się ratowników. Szkolenie zaplanowane jest na 22 lub 23 kwietnia.

 

Po wspomnianych działaniach dyrekcja wypełni ankietę przygotowaną przez komisję certyfikacyjną i zaprosi reprezentantów komisji do weryfikacji wszystkich pozostałych danych. Gdy cały proces zakończy się sukcesem, hotel Bornit otrzyma oficjalny dyplom - certyfikat „Bezpieczny obiekt” będzie oficjalnym potwierdzeniem spełnianych przez budynek wymogów. Jest to szczególnie ważne dla spółki INTERFERIE oraz władz Szklarska Poręba w kontekście starania się przez nie o zorganizowanie w Szklarskiej Porębie centrum treningowo-pobytowego podczas turnieju Euro 2012. Czterogwiazdkowy hotel Bornit już teraz odpowiada warunkom stawianym przez UEFA obiektom, które chciałyby gościć drużyny Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

 

 

INTERFERIE to spółka, która ma 15-letnią tradycję w działalności na krajowym rynku turystycznym i jest największą firmą turystyczną na Dolnym Śląsku, jedna z większych w Polsce. INTERFERIE to członek Polskiej Izby Turystyki, Dolnośląskiej Izby Gospodarczej oraz Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Firma dysponuje hotelami i ośrodkami wypoczynkowymi w Sudetach i pasie nadmorskim. Ponadto ma hotele  w Lubinie i Głogowie. Bornit, położony w Szklarskiej Porębie hotel spółki to najwyższej klasy obiekt w Karkonoszach.

Historia INTERFERII związana jest z przekształceniami w KGHM Polska Miedź SA. Spółka w 1992 roku przejęła ośrodki wypoczynkowe i kolonijne należące do miedziowego potentata. Obecnie 61,5 procent akcji INTERFERII należy do KGHM Ecoren SA.

2006 był rokiem debiutu giełdowego INTERFERII. Pierwsze notowanie praw do akcji spółki odbyło się 10 sierpnia. Kurs pierwszego dnia notowań zamknął się na poziomie 6,7 złotych, i był wyższy o 11 proc. od ceny emisyjnej spółki (cena emisyjna to 6 złotych).

 

Więcej informacji:

www.interferie.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *