SmartHotel oddaje do bezpłatnego użytkowania SmartChat – inteligentne narzędzie do komunikacji   MATERIAŁ PARTNERA

W obliczu wojny na Ukrainie oraz olbrzymiego zaangażowania w pomoc mieszkańcom Ukrainy ze strony branży hospitality w Polsce, firma SmartHotel oddaje do bezpłatnego użytku SmartChat – inteligentne narzędzie, ułatwiające komunikację między tymi, którzy udzielają pomocy a tymi, którzy jej potrzebują. SmartHotel przekazuje SmartChat za darmo wszystkim hotelom, pensjonatom i innym obiektom noclegowym, które udzielają lub planują udzielić schronienia ukraińskim uchodźcom.

Gdy rozpoczęła się wojna na Ukrainie, a jej mieszkańcy zaczęli masowo uciekać do Polski, hotele i inne miejsca noclegowe zareagowały od razu. Inicjatywa pomocy ukraińskim uchodźcom z dnia na dzień łączy coraz większą liczbę polskich obiektów noclegowych. Już w pierwszych dniach kryzysu za polską granicą branża hotelarska stanęła na wysokości zadania i ci, którzy zdecydowali się pomóc, zrobili to bez głębszego zastanowienia.

W pierwszych dniach ataku na Ukrainę zespół SmartHotel rozpoczął cykl rozmów z hotelowymi Partnerami, zaprzyjaźnionymi hotelarzami i ekspertami w dziedzinie pomocy uchodźcom. „Ze względu na szybki rozwój wydarzeń i zmieniające się okoliczności chcieliśmy wyłonić najbardziej istotne potrzeby, jakie sygnalizowali nam nasi Partnerzy w branży. Mimo wielu działań pomocowych, wciąż istnieją problemy, które znacząco utrudniają sytuację. Jest to m.in. komunikacja. Nie tylko bariery językowe, ale również szybkość i skuteczność przekazywania informacji.” mówi Tomasz Wacławski, Global Sales & Partnerships Director w SmartHotel.

Odpowiedzią SmartHotel na potrzeby branżowych Partnerów w sytuacji wojny na Ukrainie jest SmartChat. To inteligentne, nowoczesne i proste narzędzie, które ułatwia komunikację między obiektami udzielającymi schronienia a osobami z Ukrainy, przebywającymi w Polsce i potrzebującymi porozumiewać się w swoim ojczystym języku. Zagraniczny Gość nie potrzebuje instalować żadnej specjalnej aplikacji – wystarczy, że zeskanuje kod QR, który znajdzie w miejscu, gdzie przebywa i od razu w języku ukraińskim, polskim i angielskim uzyska możliwość rejestracji w obiekcie, zapoznania się z informacjami o miejscu i zasadach swojego pobytu, okolicznych urzędach, sklepach, komunikacji miejskiej, opiece medycznej itp. Dowolna komunikacja – zgłaszanie potrzeb, czy zadawanie pytań odbywa się za pomocą aplikacji WhatsApp lub strony internetowej w telefonie Gościa, a tłumaczenie odbywa się automatycznie.

Po stronie gospodarza, czyli hotelu, apartamentu lub innego miejsca zapewniającego nocleg, SmartChat oferuje możliwość szybkiej rejestracji ukraińskich Gości, co oszczędza czas i zaangażowanie pracy recepcji. Dzięki SmartChat hotel może przekazać także spersonalizowane informacje na temat obiektu, zasad pobytu oraz najbliższego otoczenia – te informacje hotel może dowolnie edytować i aktualizować według potrzeb. Tłumaczenie konwersacji z Gośćmi odbywa się automatycznie w językach polskim, ukraińskim i angielskim, a sama platforma do komunikacji ze strony obiektu przygotowana jest w wersji desktop, czyli do użytkowania za pomocą strony internetowej, ale również w wersji mobilnej aplikacji, którą każdy pracownik hotelu może pobrać na swój telefon komórkowy.

SmartHotel stworzył SmartChat specjalnie po to, by ułatwić pracę i działania pomocowe swoich Partnerów w branży oraz by udogodnić mieszkańcom Ukrainy przebywanie w polskich hotelach, apartamentach, czy pensjonatach. SmartHotel oddaje do użytkowania SmartChat wszystkim obiektom, udzielającym schronienia ukraińskim uchodźcom za darmo. Zespół SmartHotel oferuje również pomoc we wdrożeniu narzędzia oraz współpracę przy jego rozwijaniu.

Pierwsze obiekty, które goszczą ukraińskich uchodźców i korzystają ze SmartChat to warszawski hotel Sound Garden oraz Airport Hotel Okęcie.

Każdy obiekt, który chciałby skorzystać z darmowego narzędzia SmartChat, może zgłosić się po nie przez specjalnie przygotowaną stronę https://komunikacjabezgranic.pl/. Również ukraińscy Goście mogą zgłaszać się za pomocą strony https://komunikacjabezgranic.pl/ po SmartChat dla hotelu lub innego miejsca, w którym akurat przebywają.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *