Dr Irena Eris chce iść na giełdę i pozyskać środki na budowę hotelu   INWESTYCJE

Spółka Dr Irena Eris, właściciel marki kosmetycznej i sieci hoteli, złożyła prospekt w Komisji Nadzoru Finansowego w związku z rozważaną ofertą publiczną akcji i debiutem na GPW. Pozyskane środki mają pozwolić m.in. na budowę nowego hotelu w pobliżu Świnoujścia.

hotel sieci Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie

Choć Grupa jest właścicielem trzech pięciogwiazdkowych hoteli SPA w Krynicy-Zdroju, Wzgórzach Dylewskich i w Polanicy-Zdroju, to jak informuje jej prezes Paweł Orfinger, "segment kosmetyczny wygenerował niemal 81% łącznych przychodów Grupy w 2021 r."

- Obserwując rosnący popyt na usługi hotelarskie premium w Polsce planujemy budowę kolejnego Hotelu SPA Dr Irena Eris w Świnoujściu. Chcemy także zwiększać skalę działalności w segmencie kosmetycznym, zarówno poprzez rozwój organiczny na nowych rynkach zagranicznych, jak i poprzez przejęcia marek oraz producentów kosmetyków działających w Polsce lub za granicą, w szczególności w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Publiczna oferta akcji ma na celu umożliwienie realizacji strategii Grupy Dr Irena Eris, zarówno w segmencie kosmetycznym oraz w segmencie usług hotelarskich premium. Złożenie prospektu jest początkiem drogi prowadzącej na GPW, finalne decyzje będziemy podejmowali za kilka miesięcy – wyjaśnia Orfinger.

O hotelu sieci Dr Irena Eris w Świnoujściu mówiło się już od wielu lat. Spółka jest właścicielem kilkuhektarowej działki po byłej jednostce wojskowej tuż nad morzem w Łunowie, w pobliżu gazoportu pomiędzy Świnoujściem a Międzyzdrojami.

Łącznie grupa kapitałowa Dr Irena Eris osiągnęła w ubiegłym roku 297,6 mln zł przychodów ze sprzedaży, a jej zysk netto wyniósł 25,72 mln zł.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *