Pieniny SPA Resort z pomocą dla Ukrainców w Szczawnicy   SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Grupa Thermaleo (obecnie Pieniny SPA Resort), w której skład wchodzą obiekty położone na terenie Szczawnicy aktywnie włączyła się w pomoc ukraińskim obywatelom przebywającym na terenie Szczawnicy.

W Szczawnicy obecnie przebywa około 500 osób z Ukrainy uciekających przed wojną. Są to głównie matki z dziećmi. Rodzina Mańkowskich (właściciele grupy Thermaleo) bezpośrednio angażuje się w pomoc dla uchodźców, oferując bezpłatny pobyt i wyżywienie w swoich obiektach w Szczawnicy oraz prowadząc zbiórki darów i organizowanie akcji wspomagających

Budynek Willi Danusia został całkowicie oddany dla ukraińskich rodzin. Grupa zapewnia im także posiłki w pozostałych obiektach tj. hotelu Nawigator czy Willa Marta. W obiektach gastronomicznych na terenie Szczawnicy turyści i mieszkańcy mogą wykupić tzw. posiłek „zawieszony”. W Centrum Kongresowym Szczawnica – Dworek Gościnny i mieszczącej się w nim restauracji Jazz Bar co piątek popołudniu organizowane są seanse bajek dla dzieci przy herbacie i domowych ciasteczkach – ta idea powstała po to, aby dzieci z Ukrainy przebywające na terenie Szczawnicy znalazły miejsce, w którym mogą się poznać, wymienić znajomościami i spędzić czas we wspólnym gronie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Pieniny SPA Resort z pomocą dla Ukrainców w Szczawnicy

  1. Szczawnica wyróżnia się niespotykanym klimatem, ciszą i spokojem. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Jest tu mnóstwo atrakcji: trasy rowerowe, spływ dunajcem, kolej linowa na palenice, trasy turystyczne itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *