Mariusz Plichta dyrektorem generalnym Vienna House Mokotów   PERSONALIA

Mariusz Plichta, ostatnio dyrektor operacyjny Radisson Blu Sobieski Warszawa, został dyrektorem generalnym hotelu Vienna House Mokotów.

Z hotelarstwem związany jest od 20 lat.Karierę zaczynał w Wielkiej Brytanii, pracując dla sieci Sarova Group. Po powrocie do Polski w latach 2008-2013 pracował w działach gastronomii hoteli Holiday Inn Warszawa Józefów i Warszawianka w Jachrance. W latach 2013-2015 przygotowywał do otwarcia i zarządzał działami gastronomii w hotelach Arłamów oraz Hilton Garden Inn Kraków Airport. W 2015 r. został dyrektorem operacyjnym Zamku Biskupiego, na początku 2017 r. Hamptona by Hilton Lublin, a pod koniec roku trafił do Warszawy jako dyrektor operacyjny Radisson Blu Sobieski.  

W Vienna House Mokotów zastąpił Martę Karteczkę, która wprowadzała hotel na rynek w 2019 r., a ostatnio objęła stanowisko head of operations na Polskę w skandynawskim funduszu NREP, który wszedł ostatnio na polski rynek PRS, o czym więcej pisaliśmy TUTAJ

Vienna House Mokotów był pierwszym hotelem w Polsce tej sieci prowadzonym w modelu dzierżawy. Jednak w ub.r. sieć podjęła decyzję o wycofaniu się z dzierżaw, a wszystkie umowy przejęła niemiecka HR Group.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *