Rafał Kincer nowym prezesem PHH   PERSONALIA

Rafał Kincer obejmie stanowisko prezesa Polskiego Holdingu Hotelowego. Z nieoficjalnych informacji "Hotelarza" wynika, że spośród kilkudziesięciu aplikacji, jakie spłynęły na to stanowisko, Rada Nadzorcza ostatecznego wyboru dokonała spośród trzech kandydatur. Poza Rafałem Kincerem byli to menadżer związany z tą spółką przed 2016 rokiem, a także pewien doradca hotelarski.

Rafał Kincer

Rafał Kincer w latach 2004-2010 współtworzył i zarządzał jako dyrektor operacyjny, a potem prezes, siecią Hotele Diament. Przez kolejne trzy lata był prezesem firmy Armada Development. W 2014 r. został dyrektorem operacyjnym sieci Nadwiślańska Agencja Turystyczna, wcześniej należącej do Kompanii Węglowej. W NAT odpowiadał za 17 hoteli i obiektów wypoczynkowych. W 2018 r. został doradcą zarządu ds. hotelowych w Marvipol Development S.A., gdzie współtworzy koncepcje inwestycji hotelowych, a także bezpośrednio odpowiada za współpracę z sieciami hotelowymi (m.in. Louvre Hotels Group, do której należy marka Royal Tulip) oraz za budowę hotelowego pionu operacyjnego w ramach organizacji. W 2022 został dyrektorem Royal Tulip Warsaw Apartments z 318 apartamentami w kompleksie Unique Tower.

W 1999 roku ukończył Politechnikę Śląską. Kurs z nowoczesnych narzędzi zarządzania ukończył w jednej z filii Harvard Business School. Studia MBA ukończył na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, a program studiów tworzony był we współpracy z Nottingham Trent University.

Objęcie funkcji prezesa zarządu PHH przez Rafała Kincera kończy oddelegowanie członka Rady Nadzorczej Jarosława Kusto do czasowego wykonywania czynności Prezesa Zarządu, które trwało od 16 maja.

Agnieszka Malinowska

Grupa PHH liczy obecnie ponad 50 hoteli i obiektów z blisko 6 tysiącami pokoi. Grupa współpracuje – jako franczyzobiorca – z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi, takimi jak Marriott International, Hilton , Best Western Hotels&Resorts, IHG, Louvre Hotels Group i Accor. Wcześniej prezesem PHH w latach 2016-2024 był Gheorghe Marian Cristescu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *