Na kawę do… hotelu Prezentacja kawiarni hotelowych

Na kawę do... hotelu

Tu można spotkać popularną aktorkę, znanego z telewizyjnego ekranu polityka czy ekscentrycznego projektanta mody. Podpatrzeć, jak ubierają się gwiazdy, co czytają iÉ jaką kawę piją. W końcu po to tu przyszły. Hotelowe kawiarnie od lat cieszą się zasłużoną sławą miejsc, w których warto bywać. W tym numerze prezentujemy Państwu kilka z nich.

Kawiarnia w hotelu to pewnego rodzaju luksus i wyznacznik klasy obiektu. Nie znajdziemy ich raczej w - nawet najlepszych - hotelach trzy-, czy tym bardziej dwugwiazdkowych. Do standardu w mniejszych hotelach należą przestrzenie gastronomiczne łączące w sobie kilka funkcji - kawiarni, drink baru i restauracji. Przeszklone kawiarnie i cukiernie, kuszące zapachem świeżych wypieków i aromatycznej kawy, ale też wyjątkowym wystrojem i niepowtarzalnym klimatem to domena obiektów cztero- i pięciogwiazdkowych.

Aby przyciągnąć jak najwięcej klientów z zewnątrz (ale też po to, by zapewnić im jak największą przestrzeń) często mieszczą się one w najbardziej eksponowanej części obiektu - w pomieszczeniach narożnych i prawie zawsze na parterze. W krajach, w których kawa jest napojem narodowym (np. Austria, Węgry, Włochy) największym prestiżem cieszyły się - i wciąż cieszą - właśnie kawiarnie hotelowe, jak choćby zajmujące całą elewację dwie kawiarnie w najbardziej luksusowym obiekcie Budapesztu - The Gresham Palace.

W Polsce do takich miejsc należą bez wątpienia dwie kawiarnie warszawskie - jedna w hotelu Bristol, druga - w Polonii. Historia obu nierozerwalnie wiąże się z ważnymi wydarzeniami z życia kraju, żadnej z nich ta rola jednak nie wystarcza - po niedawnych remontach znów tętnią życiem a ich atmosfera sprawia, że chce się tu siedzieć jak najdłużej. Kawa w rytmie walca Wystrojem, klimatem i kartą dań Cafe Bristol nawiązuje do tradycji kawiarni wiedeńskich. Stylowe, przestronne wnętrze i wielkie tafle szkła w oknach przyciągają tu przechodzących warszawiaków.

Doskonałe położenie hotelu - na Trakcie Królewskim prowadzącym do Starego Miasta sprawia, że stale zaglądają tu zagraniczni turyści, dla których wysokie, nawet jak na Warszawę, ceny nie stanowią bariery. Bezpośredniemu sąsiedztwu Pałacu Prezydenckiego Cafe Bristol zawdzięcza częste wizyty polityków, stałym bywalcem jest też właściciel pobliskiej galerii sztuki. Miejsce to od lat istnieje w sercach warszawiaków, a jego historyczne znaczenie obrazuje galeria starych fotografii rozwieszonych na ścianach lokalu. Patrzą z nich m.in. Ignacy Paderewski, Maria Skłodowska-Curie, Karol Szymanowski i Pablo Picasso.

Uroczyste otwarcie kawiarni od [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Hanna Dzielińska

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *