Archeolodzy wychodzą z Hiltona

Prace archeologiczne, prowadzone w centrum Wrocławia, na terenie byłego parkingu pomiędzy Pocztą Główną, a Galerią Dominikańską dobiegają końca. W przyszłości powstanie tu jeden z najbardziej prestiżowych obiektów wielofunkcyjnych w Polsce. Inwestor – spółka Wings Properties – przygotowuje się do realizacji kolejnego etapu budowy.


- Prace archeologiczne odbywały się na kilku poziomach - tłumaczy Małgorzata Nowosielska ze spółki Wings Properties - Każdy z

poziomów musiał zostać przez nas odpowiednio zabezpieczony, tak aby można było bezpiecznie kontynuować prace na jeszcze większej głębokości.

W najbliższym czasie inwestor rozpocznie budowę ścianek szczelinowych, stanowiących niezwykle stabilną obudowę całego wykopu i pełniących funkcje konstrukcji oporowych.

Kompleks będzie posiadał trzy podziemne kondygnacje przeznaczone na parking, dlatego budowa ścianek jest konieczna.

Warta 300 milionów złotych inwestycja spółki Wings Properties zostanie ukończona do 2011 roku. W przyszłości w budynku funkcjonował będzie m.in. pięciogwiazdkowy hotel Hilton, ekskluzywne centrum SPA i siłownie fitness, basen, a także restauracje, sklepy, klub jazzowy i sale konferencyjne.

Kontakt dla prasy

Kamil Kubicz

Media Manager

tel. bezp. /71/ 328 74 91

GSM 500 244 644

k.kubicz@inplusPR.pl


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *