PHH wspiera ukraińską turystykę

Od początku wybuchu wojny na Ukrainie, Polski Holding Hotelowy intensywnie wspiera branżę turystyczną na Ukrainie – podkreślił Gheorghe Marian Cristescu, prezes PHH podczas spotkania z Marianą Oleskiv, dyrektor Państwowej Agencji Rozwoju Turystyki Ukrainy.

Spotkanie prezesa PHH z Marianą Oleskiv (po lewej) w hotelu Renaissance


Mariana Oleskiv, w drodze do Madrytu na posiedzenie Rady Wykonawczej Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO), spotkała się z prezesem PHH. W trakcie rozmów, które odbyły się w Renaissance Warsaw Airport Hotel, Gheorghe Marian Cristescu przypomniał, że od początku wybuchu wojny na Ukrainie, Polski Holding Hotelowy intensywnie wspiera ukraińską turystykę, a także włączył się w działania zmierzające do zawieszenia Rosji w Światowej Organizacji Turystyki. – Mam nadzieję, że razem z cywilizowanym światem będziemy mogli zawiesić Rosję w tej organizacji – podkreślał prezes PHH.

W drodze powrotnej z posiedzenia UNWTO, Mariana Oleskiv udała się wraz z przedstawicielem PHH do Centrum Pomocy Humanitarnej PTAK, gdzie przebywa obecnie około 5 tysięcy uchodźców z Ukrainy. – Jestem bardzo wdzięczna za wszelką pomoc, wsparcie i solidarność, jaką naród polski okazał Ukrainie. Stworzyliście dla nas drugi dom – doceniamy to i jesteśmy wam za to ogromnie wdzięczni. Dziękuję również Polskiemu Holdingowi Hotelowemu za wszelkie działania wspierające branżę turystyczną na Ukrainie. To, co robicie, jest dla nas bardzo ważnepowiedziała.

Finalnie podczas ostatniego zgromadzenia nadzwyczajnego UNWTO, które odbyło się w Madrycie, 27 kwietnia Rada Wykonawcza Światowej Organizacji Turystyki podjęła decyzję o zawieszeniu Rosji w prawach członkowskich. W ten sposób UNWTO jednoznacznie potępiło działania Rosji, podkreślając, że stanowią one wyraźne naruszenie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy oraz są sprzeczne z zasadami zapisanymi w Karcie Narodów Zjednoczonych i statucie UNWTO.

Polski Holding Hotelowy od początku wybuchu wojny na Ukrainie solidaryzuje się z narodem ukraińskim i cały czas wspiera ukraińską branżę turystyczną. Jeszcze w marcu, PHH zwrócił się do międzynarodowych sieci hotelowych o zaprzestanie działalności w Rosji i na Białorusi. W ten sposób przyłączył się do apelu ukraińskiej branży turystycznej – Ukraińskiego Stowarzyszenia Hotel & Resorts (UHRA) i Państwowej Agencji Rozwoju Turystyki (SATD) Ukrainy skierowanego do czołowych międzynarodowych grup hotelowych, o zaprzestanie działalności w Rosji i Białorusi, a także wspierania rosyjskiej i białoruskiej gospodarki, a przez to wzmacnianie wojennej machiny. „Tylko podjęcie wspólnych, zdecydowanych działań przez międzynarodowe korporacje może realnie przyczynić się do zatrzymanie agresji Rosji na Ukrainę. Pokażmy jako hotelarze naszą solidarność wobec Ukrainy i podejmijmy konkretne działania, dzięki którym cały świat dowie się o naszym sprzeciwie wobec toczącej się brutalnej wojnie na Ukrainie i wszystkich ludzkich cierpień i tragedii, które są jej wynikiem” – napisano w liście PHH.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *