InterContinental patronem PromiseLand Scholars

Pierwsza edycja programu pod nazwą PromiseLand Scholars Program skierowanego do uczniów, którego celem jest danie im możliwości by zdobyć nowe doświadczenia, rozpoczęła się 4 lipca 2008.

 

Hotel InterContinental Warszawa wspólnie z Fundacją na rzecz Odpowiedzialności Społecznej Biznesu (Foundation for Corporate Social Responsibility) rozpoczął program pod nazwą “InterContinental Warszawa PromiseLand Scholars Program”. Grupa 15 najlepszych uczniów czwartych klas  została zaproszona na czterodniowy pobyt do hotelu InterContinental w Warszawie, który jest patronem programu, dając im możliwość przeżycia niezapomnianych chwil i zdobycia nowych doświadczeń.

 

Cała piętnastka czwartoklasistów wkroczyła w obszar Promise Land i na zakończenie roku otrzymała szansę udziału w wyjątkowej wycieczce, będącą nagrodą za ich osiągnięcia w nauce. Hotel InterContinental Warszawa zapewnił zarówno wszystkim dzieciom, jak i przedstawicielom fundacji nie tylko doskonałe miejsce pobytu w samym centrum miasta, znajdujące się blisko najładniejszych i najciekawszych atrakcji Warszawy, ale również specjalnie przygotowane przyjęcia podczas ich wizyty oraz wręczenie nagród na zakończenie, które było dopełnieniem wyjazdu.

 

Przygotowany dla dzieci program obejmował wizytę w Zoo, w Muzeum Powstania Warszawskiego, w Pałacu Kultury i Nauki oraz wycieczkę po Starówce i oglądanie filmu w jednym z warszawskich kin. Jedną z największych atrakcji było korzystanie z hotelowego basenu, znajdującego się na 43 piętrze, podczas którego dzieci były oszołomione rozpościerającą się panoramą miasta.

 

„Dla międzynarodowej sieci hoteli bycie patronem tego typu programów jest nie tylko obowiązkiem brania udziału w działaniach na rzecz odpowiedzialności społecznej biznesu, ale również realizacją potrzeb naszych serc w dawaniu dzieciom możliwości zdobywania nowych doświadczeń, które mogą wpłynąć na ich przyszłe życie”, mówi Christian Henkemeier, Dyrektor Generalny hotelu InterContinental Warszawa.

 

Fundacja na rzecz Odpowiedzialności Społecznej Biznesu  (Foundation for Corporate Social Responsibility) została założona w 2003 roku. Fundacja skupia firmy, które gromadzą swój intelektualny i finansowy kapitał, aby wspólnie tworzyć jednolite kampanie skierowane przeciwko socjalnej niesprawiedliwości. Członkiem Fundacji może zostać każda firma, która jest zainteresowana popieraniem i promowaniem potrzeby korporacyjnej odpowiedzialności społecznej. Organizacja prowadzi obecnie dwa programy - „Codziennie ciepły posiłek” oraz „Świeże mleko” - skierowane do dzieci z północno – zachodniej Polski. Każda firma wspiera działania fundacji poprzez coroczną dotację w wysokości 12 000 pln na rzecz FCSR. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.fcsr.pl.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *