Wina Gérarda Depardieu w piwniczkach Stark Development

Uznany francuski aktor Gérard Depardieu wybierze kolekcję wykwintnych gatunków wina dla przyszłych właścicieli piwniczek, które będą znajdowały się w apartamentach realizowanych przez Stark Development.


Stark Development przygotował unikatowe rozwiązanie dla koneserów wina. W oferowanych przez deweloperach apartamentach przygotowane zostaną specjalne pomieszczenia, w których będą utrzymywane odpowiednie warunki do przechowywania wina. Ponadto przewidziano w nich miejsce, gdzie będzie można spotkać się z przyjaciółmi na wspólnej degustacji. Inwestycje, w których będzie można znaleźć tzw. winoteki to ,,Punkt Jarzębata” oraz ,,Bukowe Atelier” w Wiśle.

W zbiorach mieszkańców apartamentów zagoszczą między innymi wina z Château de Tigné w Dolinie Loary, pochodzące z prywatnych winnic Gérarda Depardieu. Wszyscy klienci, którzy zdecydują się na zakup lub dzierżawę swojej piwniczki otrzymają w prezencie tzw. „zestaw powitalny, na który składać się będzie 30-40 unikatowych, trudno dostępnych na polskim rynku win.

Francuski aktor jest zainteresowany promowaniem kultury picia wina w Polsce.. Nie kryje on sympatii do naszego kraju. ,,Jestem zakochany w Polsce i bywam  tu regularnie. Jesteście bardzo otwarci i przebojowi, z dużą fantazją. Konsumpcja wina u Was rośnie i wkrótce przewyższy sprzedaż wódki. Warto u Was być nie tylko biznesowo, ale także sercem.” – powiedział Gérard Depardieu. Zaś inwestycje realizowane przez  Stark Development uznał za bardzo interesującą propozycję dla prawdziwych koneserów wina.


Gérard Depardieu to jeden z najsłynniejszych francuskich aktorów, zagrał w ponad 120 filmach krajowych i zagranicznych. W  2000 roku zdobył ,,Telekamerę” przyznaną przez polską publiczność dla najpopularniejszego aktora zagranicznego. Posiada on około 27 winnic na całym świecie, głównie we Francji, Europie i Argentynie. Depardieu znany jest z tego, że nie wystawia swoich win na targach i próżno szukać jego win w zestawieniach
i rankingach. Koncentruje się po prostu na tym, aby jego wina jak najlepiej smakowały.

 

 

***

O firmie:

Podstawowym profilem działalności Stark Development S.A jest sprzedaż i realizacja projektów deweloperskich w sektorze luksusowych apartamentów i mieszkań o wysokim standardzie w najatrakcyjniejszych lokalizacjach Polski południowej. Inwestycje  realizowane przez Spółkę usytuowane są w Wiśle, Ustroniu i Mikołowie Kamionce. Apartamenty Stark Development powstają z myślą o osobach zamożnych poszukujących  odpoczynku od miejskiego zgiełku.

Budowane przez Stark Development kompleksy apartamentów charakteryzują się nie tylko podwyższonym standardem, ale także dodatkowymi, atrakcyjnymi elementami infrastruktury (np. profesjonalne piwniczki do leżakowania i przechowywania wina). Dzięki znaczącemu zwiększeniu komfortu użytkowania lokali i atrakcyjnej lokalizacji, oferta Spółki cieszy się rosnącym zainteresowaniem zamożnych osób poszukujących odpoczynku. Spółka realizuje również unikalne architektonicznie inwestycje na terenie Górnego Śląska.

W 2007 roku, dzięki przeprowadzeniu emisji niepublicznej (private placement), Stark Development pozyskał ponad 10 mln zł na realizację strategii rozwoju, w szczególności na rozbudowę banku ziemi. Kapitał zakładowy Spółki zwiększył się do 2.250 tys. zł.

27 września 2007 r. Prawa do Akcji Spółki zadebiutowały na rynku NewConnect.
Z kolei 21 listopada ub.r. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy podjęło decyzję o podziale (splicie) wartości nominalnej akcji w stosunku 1:50. W wyniku tej operacji znacząco wzrosła płynność obrotu akcjami Spółki, co przyczyniło się też do wzrostu ich kursu.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *